RTU studentiem pamatīgs balvu klāsts konkursā «Dizaina arēna 2020»

28. oktobris, 2020
RTU studenta Svena Martuleva darinātais multifunkcionālais sienas plaukts sporta inventāra uzglabāšanai ieguvis 2. vietu konkursa kategorijā «Lietu dizains»

Ar krāšņu balvu buķeti no skolu un augstskolu konkursa «Dizaina arēna 2020» atgriezušies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) studenti. Konkursu tradicionāli rīkoja Latvijas Dizaineru savienība, un ar konkursa dalībnieku darbiem varēja iepazīties izstādē «Furniture & Design Isle 2020», kas norisinājās 23.–25. oktobrī.

Gada labākā dizaina studenta godu šogad izpelnījusies RTU DTI studente Marta Cimdiņa ar darbu «Introvertā ekstraversija», mācībspēki –Daina Šķiņķe, Agnese Volmāre, Agrita Krieviņa-Siliņa. Marta Cimdiņa ar jau minēto darbu par labāko, iegūstot 1. vietu, atzīta arī kategorijā «Lietu dizains».

Šajā pašā kategorijā 2. vietu ieguvis DTI students Svens Martulevs ar darbu «MODELO – multifunkcionāls sienas plaukts dažāda sporta inventāra uzglabāšanai», mācībspēki – Ilze Gūtmane un Artūrs Ķīsis. Savukārt 3. vieta šajā kategorijā DTI studentei Annija Elīza Lodziņai par darbu «Atkārtoti izmantojams piegādes iepakojums», mācībspēks – Agrita Krieviņa-Siliņa.

Kategorijā «Vides dizains» 1. vietu ieguvusi DTI studente Renāte Santa Gruzniņa ar darbu «Dārza mēbeļu kolekcija «Saga»», mācībspēks – Zane Zelča, savukārt 3. vietā ierindojusies DTI studente Elīna Leiba-Lipsne ar darbu «Interaktīvu dizaina rīku izmantošana Jaunauces muižā», mācībspēks – Andra Ulme. Par jau minēto darbu žūrija Elīnai piešķīrusi arī trešo vietu dizaina pētniecības kategorijā maģistra darbu sadaļā.

Savukārt bakalaura darbu sadaļā Dizaina pētniecības kategorijā 3. vietu ieguvis DTI students Ilmārs Bērziņš par darbu «Datorizēta iekārta fagota mēlīšu profilēšanai», mācībspēki – Inga Zotova un Ilze Gūtmane.

Ar visiem konkursa darbiem var iepazīties Latvijas Dizaineru savienības mājaslapā

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

28. oktobris, 2020 plkst. 17:21