RTU studenti zināšanas iegulda Latvijas nākotnē

20. novembris, 2020
.
.
.
Teodors Kerimovs RTU iegūtās zināšanas izmanto, radot jaunus mūzikas instrumentus.

Valsts svētku nedēļā ne tikai atceramies, kā tapa mūsu valsts, bet arī aizdomājamies, kāda būs nākotnes Latvija. Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) inženierzinātes un augstās tehnoloģijas apgūst gandrīz 15 000 studentu, un katram no viņiem ir savs sapnis par Latviju, par to, kāds, izmantojot RTU iegūtās zināšanas, būs viņu ieguldījums Latvijas nākotnē. 

Matijs Babris studē doktorantūrā RTU Arhitektūras fakultātē un vienmēr ir kustībā. Paralēli studijām iesaistās dažādos projektos, līdzi aizraujot arī citus,  – būvē mājas kokos, organizē nakts pārgājienus un nu ir sācis jaunu projektu – veido satikšanās un koprades telpu jaunajiem arhitektiem un būvniekiem. Tā atradīsies latviešu arhitekta un dižmecenāta Kristapa Morberga dzīvoklī, no kura logiem paveras skats uz Brīvības pieminekli. Šajā vidē Matijs un viņa domubiedri vēlas radīt gan simbolisku piemiņas vietu Morbergam, kurš ieguldīja izglītības attīstībā, gan arī veidot aktīvu vidi, kur «jaunie speciālisti turpina radīt vērtības, kas Latviju paceļ augstāk.»

Savukārt RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes maģistrantūras studente Elīza Tračuma savu nākotni saista ar zinātni – viņa radīs jaunus biomateriālus, kas palīdzēs cilvēkiem atgūt veselību. Biomateriālu pētniecība jau tagad ir perspektīva zinātnes joma, kurai nākotnē būs liela ietekme Latvijas medicīnas attīstībā. 

Pavisam citā jomā strādā RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes maģistrantūras students Teodors Kerimovs – viņš savas elektroinženiera zināšanas izmanto, radot jaunus mūzikas instrumentus. Teodors kopā ar kolēģiem uzņēmumā Gamechanger Audio jau ir izveidojis pats savu produktu – ģitāras pedāli, ar kura palīdzību var panākt atbalss efektu. Un pavisam nesen guvis apstiprinājumu tam, ka Latvijas jauno inženieru darbi ir zināmi pasaulē. 

Teodors nejauši iepazinies ar kādu dienvidkorejieti, kurš, dzīvojot no Latvijas tūkstošiem kilometru tālu, zinājis, ka Latvijas uzņēmumus, kas rada inovatīvas audio iekārtas, un, Latvijas jauno inženieru iedvesmots, pats sācis mācīties programmēt digitālo signālu apstrādi.

«Man liekas, ka tā ir tā burvīgā lieta, – ar to, ko mēs šeit darām Latvijā ar audio, ka tas iedvesmo cilvēkus, un turklāt ne tikai Latvijas, bet starptautiskā līmenī, jo Latvijā džeki māk uztaisīt,» saka Teodors.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. novembris, 2020 plkst. 14:35

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi