RTU studenti uzvar starptautiskā arhitektūras projektu konkursā Madridē

6. jūnijs, 2017
A. Dorbe un L. Kalniņa pie sava projekta plakāta apbalvošanā

Divas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes studentu komandas ieguvušas godalgotas vietas starptautiskā arhitektūras projektu studentu konkursa «Multi Comfort House» finālā – viena komanda izcīnīja pirmo vietu, bet otra atzīta par labāko skatītāju balsojumā.

Studentes Aiva Dorbe un Lauma Kalniņa konkursā piedalījās ar projektu «Sun Shade», kuru starptautiskā žūrija novērtēja kā labāko, piešķirot autorēm 1. vietu un 1500 EUR lielu naudas balvu. Ineses Gustas un Lauras Dārtas Ivanes projekts «Formula for Living» tika atzīts par labāko projektu konkursa dalībnieku balsojumā un saņēma 500 EUR lielu naudas balvu. Konkursa 2. vietu ieguva Ukrainas, bet trešo – Igaunijas pārstāvji.

No RTU konkursā piedalījās arī Madara Šadrina un Rūdolfs Maurāns, kuri konkursā prezentēja projektu ar devīzi «Outside-In», saņemot no žūrijas atzinīgus vārdus par projekta ideju.

Šogad starptautiskā konkursa valstu nacionālajās atlasēs un tiešsaistē kopumā tika iesniegti gandrīz 1800 projekti no 80 valstīm. Madridē, Spānijā 2. jūnijā notikušajā finālā iekļuva 57 darbi, pārstāvot arhitektūras skolas no 25 valstīm.

2017. gada konkursā RTU Arhitektūras fakultātes studenti pavasara semestrī mācībspēku vadībā izstrādāja projekta priekšlikumu divu dzīvojamo ēku pārbūvei Madridē nolūkā uzlabot iedzīvotāju dzīvojamās vides estētisko un funkcionālo kvalitāti, kā arī akustisko, vizuālo un siltuma komfortu. Šī tēma ir aktuāla arī Latvijā un Rīgā, ņemot vērā lielo dzīvojamā fonda apmēru, kam tuvākajos gados būtu nepieciešama renovācija.

Konkursu «Multi Comfort House» kopš 2005. gada organizē būvmateriālu koncerns «Saint-Gobain», aicinot piedalīties arhitektūras programmu vecāko kursu studentus. Konkursa mērķis ir veicināt arhitektūras studentu izpratni par termālā, akustiskā un vizuālā komforta nodrošināšanu, izmantojot augstvērtīgus arhitektūras un dizaina risinājumus cilvēkam pievilcīgas un ērtas telpiskās vides veidošanā. Konkursā projektējamo objektu funkcijas un ģeogrāfiskās atrašanās vietas katru gadu ir citas.

Foto no konkursa nacionālās atlases kārtas 2017. gada 6. aprīlī

RTU Sabiedrisko attiecību departaments