RTU studenti un pētnieki veiksmīgi startē akvakultūras un mobilitātes hakatonā «City to Sea»

26. aprīlis, 2022
Hakatona «City to Sea» fināla prezentācijas.

Starptautiskā 48 stundu hakatona «City to Sea» uzvarētājkomandas saņem 18 tūkstošus eiro akvakultūru attīstošu un mobilitāti veicinošu risinājumu realizēšanai. Par galvenajām balvām sacentās 21 komanda.

Akvakultūras izaicinājumus risināja 11 komandas, no kurām trīs Latvijas komandas ieguva finansiālu atbalstu hakatonā izstrādāto ideju realizēšanai.

Ar Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) gādību 3500 eiro balvu par advancētāko risinājumu ieguva komanda «P-Agro», kura izstrādā pieejamu tehnoloģiju, kas reģenerē fosforu (P) no notekūdeņiem. Nominācijā «Lielākais progress hakatona ietvaros» un 2000 eiro balvu savā īpašumā ieguva «N-LAB/Wise river» bezpilota ūdens transportlīdzekļa izstrādātāju komanda, savukārt nominācija «Lielākais izaugsmes potenciāls» un 3500 eiro naudas balva tika piešķirta «SUBmerge» komandai, kas izstrādā zemūdens iekārtu, kas var noteikt un izmērīt piesārņojumu. Komandā darbojas trīs RTU pētnieki Toms Rožkalns, Kārlis Bērziņš, Andrejs Stupāns.

Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu Uģa Vēvera, Paulas Luīzes Bitenieces un Līgas Irbes Mikosas komanda  komanda «Eco-machine» ieguva atzinību un biļetes uz vienu no Baltijas valstīs lielākajiem tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākumiem «TechChill 2022», kas notiks no 27. līdz 29. aprīlim.

Mobilitātes virzienā inovatīvus risinājumus piedāvāja kopskaitā 10 komandas. Ar Rīgas domes atbalstu nominācijā «Lielākais progress hakatona ietvaros» 2000 eiro balvu ieguva «Pray for green» risinājums, kura mērķis ir samazināt apdrošināšanas izmaksas uzņēmumos, veicinot aktīvu mobilitāti. Nominācijā «Lielākais izaugsmes potenciāls» 3500 eiro liels finansējums tika piešķirts risinājumam «Dumb 2 Smart lights», kas nodrošina elektroauto un elektrisko mikromobilitātes uzlādi, IoT sensorus, 5G antenu izvietošanu u.c. Arī šīs komandas panākumu kaldināšanā piedalījās RTU students. Savukārt nominācijā  «Advancētākais risinājums» LIAA atbalstu 3500 eiro apmērā ieguva «4city», kas piedāvā četru riteņu elektrisko skūteri ar uzlabotu līdzsvara nodrošinājumu, kā arī elektroskūterī integrētu kasti mantu uzglabāšanai.

Atzinību un biļetes uz «TechChill 2022» ieguva komanda «Fix From the Sky», kurā arī startēja RTU students.

Hakatonā dalībniekiem bija iespēja izmantot «Copernicus Marine Service» satelītdatus, kas palīdz novērtēt Baltijas jūras stāvokli un attīstīt risinājumus situācijas uzlabošanai.

48 stundu ilgs starptautisks hakatons «City to Sea» notika no 22. līdz 24 aprīlim Rīgā.

Tajā startēja 117 dalībnieki no 18 dažādām valstīm, aizvadīta 121 tikšanās ar mentoriem. Hakatona orgaizatori saka lielu paldies mentoriem no RTU – Brigitai Daleckai, Elīnai Miķelsonei, Reinim Budriķim, Aigaram Lavrinovičam un Alisei Pizikai.

Hakatonā izstrādātās idejas vērtēja starptautiska žūrija. Tajā bija pārstāvēts RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, Radoslaw Kowalski no «EIT Food RIS» un Bence Huba no «EIT Urban Mobility RIS».

«City to Sea» hakatonu organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), vienkopus pulcējot valsts pārvaldes, privātā un pētniecības sektora organizācijas. Kopā ar LIAA to rīkoja RTU un inovāciju kustība «VEFRESH» ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) inovāciju kopienas «EIT Food» un «EIT Urban Mobility», Lietuvas digitālā inovāciju centra «AgriFood», ERAF un Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu. Hakatona sadarbības partneri ir Rīgas brīvostas pārvalde, Rīgas dome, «Accenture», «Latvijas Mobilais telefons», Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts «BIOR», Latvijas Jūras akadēmija, Latvijas Hidroekoloģijas institūts.

«City to Sea» hakatons ir daļa no misijas «Jūra 2030». Misijas pamatmērķis ir risināt ar klimata pārmaiņām, piesārņojumu un aprites ekonomiku saistītus jautājumus, veidojot vidi inovatīvu projektu radīšanai un ilgtspējības nodrošināšanai.

Starptautiskais hakatons "City to Sea"

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. aprīlis, 2022 plkst. 8:47