RTU studenti un pētnieki šonedēļ cīnīsies par uzvaru pasaulē vadošajā zaļo biznesa ideju konkursā

29. oktobris, 2018

1. un 2. novembrī Skotijas galvaspilsētā Edinburgā notiks pasaulē vadošais videi draudzīgo biznesa ideju konkurss «ClimateLaunchpad», kurā startēs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu un pētnieku komandas.

Konkurss «ClimateLaunchpad» ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» iniciatīvām, kas vērsta uz klimata pārmaiņu mazināšanu, vienlaikus veicinot zaļo uzņēmumu izaugsmi pasaules mērogā. Šogad «ClimateLaunchpad» piedalās 35 valstis, bet to atbalsta vairāk nekā 100 partneru. Starptautisko konkursu Latvijā pirmo reizi īstenoja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika.

«ClimateLaunchpad» Latvijas finālā triumfēja biznesa ideja «TreeHouse Place». «TreeHouse place» entuziasti RTU Arhitektūras fakultātes maģistrantūras studenta Matija Babra vadībā veido multifunkcionālas, dabai draudzīgas, no koku baļķiem un virvēm veidotas platformu izbūves koku galotnēs un popularizē videi draudzīgu būvniecību un dzīvesveidu.

Intervijā LNT raidījumā «Cilvēkstāsti Latvijai» M. Babris atzīst, ka būves kokos pieskaitāmas zaļajām tehnoloģijām, jo rada mazāku atmosfēras piesārņojumu, nekā betona būves, turklāt koks tiek izmantots ekonomiski.

«Latvija ir forša vieta, kur mēģināt un eksperimentēt, jo pa rokai ir daudz dažādu industriju un nozaru cilvēku. Nesen runāju ar vienu puisi, kurš atbraucis uz Latviju, strādāt ar startupiem. Jautāju – kāpēc Latvija? Viņš teica, ka Latvija ir viena no retajām vietām, kur cilvēkiem vēl deg acis par savām idejām,» pauž M. Babris. Tieši aizrautīgos cilvēkus viņš uzskata par Latvijas lielāko vērtību.

Konkursā «ClimateLaunchpad» Latviju pārstāvēs arī ideja «E-scooter rent at hotels» par elektrisko skrejriteņu nomu Dienvidspānijā un «SpirulinaNord» — inovatīva RTU pētnieku radīta tehnoloģija spirulīna audzēšanai Latvijas klimatiskajos apstākļos, piedāvājot izejvielu veselīgām maltītēm. Spirulīna ir augu valsts izcelsmes omega-3, olbaltumvielu un antioksidantu avots.

Visu raidījumu «Cilvēkstāsti Latvijai» iespējams noskatīties šeit.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

29. oktobris, 2018 plkst. 15:42