RTU studenti triumfē Latvijas peldēšanas čempionātā

26. februāris, 2018
.
.
.
Latvijas čempionātā peldēšanā uzvarētāju pjedestālā augstākās vietas ieņēma RTU studenti Daniils Bobrovs (pirmais no kreisās) un Ģirts Feldbergs (trešais no kreisās). Foto - Latvijas Peldēšanas federācija

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti teicamus rezultātus uzrādīja 23. un 24. februārī notikušajā Latvijas peldēšanas čempionātā, izcīnot virkni godalgu. Īpaši jāizceļ Daniila Bobrova un Ģirta Feldberga sniegums, jo viņi četrās disciplīnās parādīja augstāko sniegumu, katrs iegūstot četras zelta medaļas.

D. Bobrovs (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 2. kurss) 200 metru brasā uzstādīja jaunu sacensību rekordu (02:10,68; 782 FINA punkti), šajā disciplīnā iegūstot zeltu. Augstāko vietu goda pjedestālā viņš ieņēma arī 100 metru brasā (01:00,32) un 1. vietu izcīnīja arī 4x100 m brīvā stila stafetē (03:26,20) un 4x100 m kompleksajā stafetē (03:44,05).

Līdzīgi uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa arī RTU absolvents Ģirts Feldbergs, kurš arī zeltu izcīnīja četrās disciplīnās — 100 m uz muguras (00:53,65), 200 m uz muguras (01:59,99) un 4x100 m brīvā stila stafetē (03:26,20), un 4x100 m kompleksajā stafetē (03:44,05).

Savukārt Nikolajs Maskaļenko sacensību pirmajā dienā izcīnīja sudrabu 100 m brīvajā stilā (00:51,55) un 2. vietu arī 100 m brasā (01:00,38). Savukārt abos stafešu peldējumos viņa komanda no uzvarētājiem 4x100 m brīvā stila stafetē atpalika par pussekundi (03:26,85) un 4x100 m kompleksajā stafetē — par sekundi (03:45,13), ierindojoties 2. vietā.

Toties Gustava Vīksnes (MTAF 2. kurss) panākumu konts pēc šī čempionāta ir papildināts ar bronzu 100 m brīvajā stilā (00:51,66) un vēl vienu bronzu 200 m brīvajā stilā (01:54,54). Stafetēs gan viņa komandai neveicās tik labi, un tā 4x100 m brīvā stila stafetē ierindojās 6. vietā (03:33,58), savukārt 4x100 m kompleksajā stafetē — 4. vietā (03:54,20).

Sacensībās pēc vairāku gadu pārtraukuma piedalījās arī Artūrs Čerņikovs (Būvniecības inženierzinātņu fakultātes 1. kurss) un Jānis Vēveris (Arhitektūras fakultātes 1. kurss). A. Čerņikovs 100 m brīvajā stilā ierindojās 81. vietā (01:00,15) un 50 m brīvajā stilā — 77. vietā (00:27,04), savukārt J. Vēveris 50 m brīvajā stilā ieņēma 108. vietu (00:28,61). Abiem sportistiem sasniegtie ir personīgi nozīmīgi rezultāti, jo viņi ir atsākuši trenēties pēc ilga pārtraukuma un pirmo reizi peldēšanas reitinga sistēmā iekļauti ar RTU vārdu.

Šogad Latvijas čempionātā labākie pašmāju sportisti ne vien cīnījās par Latvijas čempiona titulu, bet arī uzsāka cīņu par vietu Latvijas izlasē Baltijas valstu čempionātā, kā arī par kvalifikācijas normatīvu izpildi dalībai FINA pasaules čempionātā, kas gada nogalē norisināsies Ķīnas pilsētā Guandžou.

Latvijas čempionāts notika 25 m jeb tā sauktajā «īsajā» peldbaseinā. Sacensībās startēja vairāk nekā 400 dalībnieku no 22 komandām. Sacensību pirmajā dienā tika noskaidroti Latvijas čempioni un čempiones sešās individuālajās distancēs — 100 m brīvajā stilā, 200 m brasā, 100 m peldējumā uz muguras, 200 m tauriņstilā, 400 m brīvajā stilā, 200 m kompleksajā peldējumā, kā arī 4x100 m brīvā stila stafešu peldējumos. Savukārt čempionāta otrajā dienā atlikušie medaļu komplekti tiks sadalīti starp uzvarētājiem 50 m brīvajā stilā, 100 m brasā, 200 m peldējumā uz muguras, 100 m tauriņstilā, 200 m brīvajā stilā, 400 m kompleksajā peldējumā, 800 m brīvajā stilā, kā arī 4x100 m kombinētā stila stafetēs.

Visi rezultāti — Latvijas Peldēšanas federācijas mājaslapā.