RTU studenti prezentē biznesa idejas EUt+ demo dienā Spānijā

1. februāris, 2022

No 1. līdz 4. februārim Kartahenas Politehniskajā universitātē, Spānijā, norit Eiropas Tehnoloģiju universitātes (EUt+) partneru tikšanās, ko pavada plaša pasākumu programma. 1. februārī norisinās tikšanās ar jaunuzņēmējiem un demo diena, kurā inovatīvas produktu idejas prezentē divas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas.

RTU studentu komandu uzstāšanās tiešraidē skatāmas 1. februārī no plkst. 16.15 pēc Latvijas laika un vēlāk arī ierakstā.

Rudens semestrī vairāk nekā desmit RTU studentu komandas piedalījās Innovate European University of Technology (Inno–EUt+) apmācību programmā, kas tika īstenota astoņās Eiropas tehniskajās universitātēs, aicinot studentus attīstīt videi draudzīgas un inovatīvas biznesa idejas, kas uzlabo cilvēka dzīves kvalitāti. Noslēgumā decembrī studenti prezentēja idejas apmācību koordinatoriem Latvijā – RTU Zinātnes un inovāciju centra ekspertiem –, kuri par pārliecinošākajām atzina komandas «TexTech» un «KurbadsECO». Tās ieguva iespēju doties uz Kartahenas Politehnisko universitāti Spānijā, lai 1. februārī kopā ar citu EUt+ partneraugstskolu nominētajām studentu komandām starptautiskas auditorijas priekšā uzstātos demo dienā.

Komandu «TexTech» pārstāv Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studente Airita Erte. Komanda izstrādā inovatīvu portatīvu rīku paaugstināta psiholoģiska un fizioloģiska stāvokļa noteikšanai.

Savukārt Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes studente Alise Anna Stīpniece un Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes students Pauls Daugulis no komandas «KurbadsECO» nākuši klajā ar bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas un pārstrādes risinājumu mājsaimniecībām ar ierobežotu platību, kurās nav iespējas veidot kompostēšanas vietas vai kā citādi apsaimniekot bioloģiskos atkritumus. Projekts tapis RTU Studentu inovāciju grantu programmā «Vertikāli integrēts projekts», komandas fokusā ir bioenerģijas risinājumi.

Jaunieši norāda, ka Inno–EUt+ apmācību programmā īpaši vērtīgs bijis mentoru atbalsts, ideju attīstīšanai iegūtā noderīgā informācija, kā arī priecājas par organizatoru sniegto iespēju prezentēt savu veikumu Spānijā. Papildu studenti Kartahenā piedalās tīklošanās pasākumos, apmeklē vietējos uzņēmumus, apmainās pieredzēm un dodas ekskursijās pa pilsētu.

Inno-EUT+ projekta mērķis ir veicināt Eiropas Tehnoloģiju universitātes dalībnieku, studentu un darbinieku, interesi par uzņēmējdarbību, celt viņu biznesa un inovāciju radīšanas kompetences.

Paralēli uzņēmējdarbībai veltītajām aktivitātēm šonedēļ Kartahenā norisinās zinātniskā tikšanās par nanotehnoloģiju attīstību un EUt+ konsorcija tikšanās, uz kuru devusies arī RTU delegācija. Par Eiropas Tehnoloģiju universitātes kopradīšanu un nākotnes mērķiem spriedīs EUt+ partneri no Latvijas (RTU), Rumānijas, Vācijas, Īrijas, Kipras, Bulgārijas, Francijas un Spānijas augstskolām.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

1. februāris, 2022 plkst. 14:55