RTU studenti Katrīnu Sproģi ievēl par Latvijas Studentu apvienības prezidenti

19. septembris
.
.
Foto no Latvijas Studentu apvienības Facebook lapas

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes studente Katrīna Sproģe sestdien, 19. septembrī, ārkārtas kongresā ievēlēta par Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidenti. Jaunajā amatā darbu viņa sāks 21. oktobrī. Līdz šim K. Sproģe LSA pildīja starptautiskā virziena vadītājas pienākumus.

Par K. Sproģi nobalsoja 64 kongresa dalībnieki, bet viņas kandidatūru neatbalstīja 19 klātesošie. Lai kandidāts tiktu ievēlēts par LSA prezidentu, par viņu bija jānobalso vismaz divām trešdaļām no klātesošajiem kongresa dalībniekiem. Kopumā kongresam balsošanai bija sagatavoti 150 biļeteni, bet izsniegti tika 84. 

K. Sproģe uzrunā kongresa dalībniekiem uzsvēra, ka vēlas, lai LSA ir gan nacionālajā, gan starptautiskajā līmenī spēcīga organizācija, kas spēj ietekmēt lēmumus. «Nevaram apstāties un cerēt, ka kāds cits parūpēsies par mums,» uzskata K. Sproģe. Jaunā prezidente vēlētos, lai LSA vairāk pievēršas diskriminācijas un garīgās veselības jautājumiem, no kuriem, viņasprāt, LSA līdz šim izvairījusies. Tāpat K. Sproģe uzskata, ka LSA lēmējvarai ir jākļūst spēcīgākai, taču, viņasprāt, spēcīgai jābūt ne tikai valdei un organizācijas vadītājam, bet ikvienam LSA biedram. 

K. Sproģe LSA valdē strādā jau kopš 2018. gada, kad viņa  tika ievēlēta par starptautiskā virziena vadītāju un kļuva arī par LSA vicecprezidenti.

Līdzšinējās LSA prezidentes Justīnes Širinas pilnvaru termiņš noslēgsies 20. oktobrī. 

LSA pārstāv Latvijā studējošo intereses nacionālajā un starptautiskajā mērogā. Organizācija ir augstākās izglītības politikas veidotāju partneris jautājumos, kas skar studējošos. LSA veido augstskolu un koledžu studējošo pašpārvaldes, un tās loma ir noteikta Augstskolu likumā.

 

 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. septembris plkst. 20:26

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_