RTU studenti biznesa ideju pirmsinkubatorā «IdeaLab» attīsta zaļas un ilgtspējīgas biznesa idejas

2. janvāris, 2023
Biznesa ideju pirmsinkubatora «IdeaLab» 2022. gada rudens sezonā komanda «Robotīkls» attīstījusi ideju par viedo dastmēru, kas palīdzēs ātrāk un precīzāk noteikt meža vērtību.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) biznesa ideju pirmsinkubatora «IdeaLab» 2022. gada rudens sezonā studentu komandas attīstījušas astoņas idejas, no kurām vairākas saistītas ar zaļā kursa ieturēšanu un ilgtspējas veicināšanu. Līdz 22. janvārim interesenti mājaslapā idejubanka.lv var pieteikties dalībai «IdeaLab» pavasara sezonā.

Studentu interešu lokā ir gan zaļā dzīvesveida veicināšana, gan rūpes par līdzcilvēku ērtību un drošību. Komanda «Box 4 Greens» radījusi īpašu puķu kasti pilsētas dārzniekiem, kas ērti piestiprināma slīpai palodzei, savukārt komanda «Rosafella» pētījusi, kādas biznesa iespējas pavērtu mobila izstāde – ekspozīcija, kas ilgtspējīga dzīvesveida iesācējiem ļautu interaktīvā un iedvesmojošā veidā uzzināt par būtiskiem ilgtspējas jautājumiem. Tikmēr komanda «Resomācija» piedāvā kā apbedīšanas pakalpojumu izmantot ūdens kremēšanu, savu potenciālo tirgu Latvijā vien lēšot trīs miljonu eiro apmērā.

Līdzcilvēku ērtībai tapusi ideja par mobilo lietotni, kas palīdzēs vieglāk atrast brīvu stāvvietu (komanda «Space4Parking»), savukārt drošības uz ceļiem uzlabošanai – gaismas sensors gājēju pārejām, kas palīdz krēslā un tumsā labāk ieraudzīt to šķērsotājus (komanda «cMeLight»). Komanda «Robotīkls» attīstījusi ideju par viedo dastmēru, kas palīdzēs ātrāk un precīzāk noteikt meža vērtību, bet komanda «Prāta kubs» iecerējusi sabiedrībai piedāvāt pavisam jaunu izklaides un zināšanu ieguves veidu – prāta kubu. Savukārt komanda «Hard Things» programmas gaitā centusies noskaidrot, cik lielas biznesa iespējas paveras, tirgū piedāvājot dizaina betona virsmas āra virtuvēm.

«IdeaLab» īsteno RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika.

«Šajā sezonā pārsteidza komandu progress un lielā atšķirība starp sarunām uzņemšanas komisijā un gala prezentācijās,» atzīst «IdeaLab» vadītāja Kristiāna Kārkliņa. «Varu tikai cerēt, ka komandas turpinās darbu un maijā gaidāmajā Studentu inovāciju grantu programmas Demo dienā redzēsim vēl tālāku izaugsmi,» viņa turpina.

«IdeaLab» ir biznesa ideju pirmsinkubators, kurā tiek nodrošināts atbalsts jaunām vai esošām RTU studentu biznesa idejām, veicinot jaunu komercdarbības aktivitāšu uzsākšanu, palīdzot biznesa idejas izstrādē un validācijā. Tas dod iespēju apgūt uzņēmējdarbības prasmes, apvienojot jaunos un topošos uzņēmējus, mentorus, jaunrades entuziastus, mācībspēkus un investorus, nodrošinot vidi un atbalstu agrīnā attīstības stadijā esošu biznesa ideju realizēšanai. Studentiem ir iespējams pieteikties stipendijai 200 līdz 228 eiro apmērā.

«IdeaLab» ir viena no RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas īstenotās vērienīgās programmas «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem») aktivitātēm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. janvāris, 2023 plkst. 12:33