RTU studenti analizē nevalstisko organizāciju darbības caurspīdīgumu Latvijā

2. marts, 2021
Pētījuma mērķis bija izpētīt starptautisko pieredzi centralizēto informatīvo risinājumu izveidei attiecībā uz nevalstiskajām organizācijām un izstrādāt Latvijas valsts tīmekļvietnes modeļa priekšlikumu. Foto: pixabay.com

Latvijā trūkst vienota instrumenta, kas spētu nodrošināt caurskatāmību nevalstisko organizāciju sektorā un veikt kontroles funkcijas, secina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadība fakultātes studenti. Ar pētījuma rezultātiem viņi ir iepazīstinājuši arī Finanšu ministriju.

Pētījumā «Starptautiskā pieredze nevalstisko organizāciju darbības caurskatāmības nodrošināšanā» aplēsts, ka Latvijā šobrīd ir reģistrētas vairāk nekā 24 tūkstoši biedrību un nodibinājumu, kuru apgrozījums pārsniedz 400 miljonus eiro gadā.

Pētījuma mērķis bija izpētīt starptautisko pieredzi centralizēto informatīvo risinājumu izveidei attiecībā uz nevalstiskajām organizācijām un izstrādāt Latvijas valsts tīmekļvietnes modeļa priekšlikumu. Tā gaitā tika novērtēta esošā situācija nevalstisko organizāciju sektorā Latvijā, tika analizēta starptautiskā pieredze nevalstisko organizāciju darbības caurskatāmības nodrošināšanā, kā arī tika izstrādāts priekšlikums informatīvās tīmekļa vietnes izveidei, izstrādājot priekšlikumus tās funkcionalitātei un aprēķinot aptuvenās tīmekļa vietnes izstrādes izmaksas.

Pētījumu veica RTU Inženierekonomikas un vadība fakultātes (IEVF) profesionālā maģistra studiju programmas «Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadīšana» studenti. Ar pētījuma rezultātiem viņi iepazīstināja Finanšu ministrijas un Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvjus. Finanšu ministrija pateicas RTU IEVF Starptautisko ekonomisko sakaru, transporta ekonomikas un loģistikas katedrai (SESTEL) un studentiem par izstrādāto darbu.

Pētījums veikts studiju kursā «Starptautiskā komercdarbība» kā studiju projekts.

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte nodrošina augstāko izglītību dažādos ekonomikas un uzņēmējdarbības virzienos, sagatavojot starptautiski atzītus speciālistus un uzņēmējus. SESTEL darbības galvenais mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu studiju procesu un zinātniskos pētījumus starptautisko ekonomisko sakaru vadīšanā, transporta ekonomikā un uzņēmējdarbības loģistikā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. marts, 2021 plkst. 16:02