RTU studenti aicina piedalīties konstruēšanas sacensībās «Papīra tilti 4»

18. oktobris, 2017
Papīra tiltu konstruēšanas sacensības 2016. gada 24. novembrī

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Studentu pašpārvalde aicina visus interesentus piedalīties pasaulē izturīgāko papīra tiltu konstruēšanas sacensībās, kas notiks 2. novembrī plkst. 16.30 Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6.

Tilts būs jābūvē no 50 A4 formāta lapām un līmes, šos materiālus dalībniekiem nodrošinās organizētāji. Komandām tiks piešķirti arī instrumenti papīra apstrādei – 30 cm lineāls, papīra nazis, zīmulis. Dalībniekiem būs iespēja izmantot arī savus nažus vai šķēres. Papīra tiltu konstruēšanai paredzētas divas stundas – no plkst. 17 līdz 19. Tiltu vērtēšana sāksies plkst. 20. Tiltu ievietos slogošanas aparātā un pēc tam novēros tā izturēto slodzi. Par uzvarētāju tiks atzīts tas tilts, kurš izturēs vislielāko slodzi.

Sacensībām var pieteikties studenti, skolēni un uzņēmumu pārstāvji, kuri vēlas pārbaudīt savas prasmes tiltu konstruēšanā. Lai piedalītos sacensībās, komandā jābūt trim dalībniekiem. Vērtēšana notiks studentu, skolēnu un uzņēmumu kategorijā.

Pieteikties papīra tiltu konstruēšanas sacensībām var līdz 1. novembrim plkst. 23.59. Pieteikšanās anketa un Facebook notikums

Izturīgāko papīra tiltu konstruēšanas sacensības šogad norisinās jau ceturto gadu. Pagājušajā gadā visizturīgākais izrādījās komandas «Bridge IT» veidotais tilts, kurš noturēja 126,22 kg, ievērojami pārsniedzot 2015. gada rekordu — 57,4 kg. Otro vietu ar rezultātu 92,65 kg ieņēma komanda «WITTEVEEN+BOS LATVIA», bet trešie labākie bija komanda «JAM», kuras veidotais tilts spēja izturēt 75,22 kg slogojumu.

Balvas šī gada uzvarētājiem ir sarūpējuši atbalstītāji – ceļu projektēšanas uzņēmums SIA «Polyroad», AS «Latvijas Zaļais punkts», AS «UPB», bārs «Ezītis migā», SIA «Līgatnes papīrs» un kāršu spēle KAVA.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

18. oktobris, 2017 plkst. 10:59