RTU studentes tērpu kolekcija atzīta par vienu no labākajām konkursā «Modes manifestācija 2022»

20. decembris, 2022
.
.
.
Foto – no konkursa «Modes manifestācija 2022» FB lapas

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) materiālu tehnoloģijas un dizaina bakalaura programmas studentes Aļisas Ļeksunovas tērpu kolekcija «Stresa izpausme» atzīta par vienu no labākajām modes dizaineru konkursā «Modes manifestācija 2022» kategorijā «Bakalaura studijas». Balvā Aļisa saņēma publicitātes rakstu žurnālā «Pastaiga».

Aļisas tērpu kolekcijas idejas pamatā ir aizvien pieaugošā tehnoloģiju ietekme gan uz savstarpējo komunikāciju, gan atpūtu, akcentējot pārmērīgas informācijas apjoma dēļ radīto nogurumu un pieaugošo stresa līmeni cilvēkos. Ar tērpu palīdzību Aļisa rāda savus personiskos pārdzīvojumus – tērpus vieno melnbaltā toņu gamma un nosacīti nevērīgs izskats. Kolekcijas tērpus autore veidojusi kā spēli ar dažādu biezumu materiāliem un izgriezumiem. Sasienamie elementi integrēti, lai tērpu valkātāja varētu apģērbu pielāgot ķermeņa aprisēm. Kolekcijas mērķauditorija ir drosmīgas, kreatīvas sievietes, kurām patīk izcelties un atšķirties. 

RTU studente nebija vienīgā uzvarētāja kategorijā «Bakalaura studijas», bet gan uzvaras godu dalīja kopā ar Sigriju Mintiku no Latvijas Mākslas akadēmijas.  

Konkursā «Modes manifestācija 2022» tika aktualizēts temats par modes ilgtspējību, apģērbu kolekcijās saglabājot radošumu un valkātāja ekspresivitāti. Ilgtspējība ir saskatāma izveidotajos darbos, kuru aktualitāte ir ilggadīga, pretojoties modes tendencēm. Tiek izmantoti otrreiz pārstrādāti materiāli un bezatlikuma šūšanas tehnoloģijas. 

Jauno modes dizaineru konkurss norisinājās 15. decembrī Spīķeru koncertzālē, kur piedalījās deviņas finālistes no dažādām izglītības iestādēm – RTU, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas «Saules skola», Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, Rīgas Stila un modes tehnikuma, Latvijas Mākslas akadēmijas un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. decembris, 2022 plkst. 13:32

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi