RTU studentes modes skates «Ķīpsalas pavasaris» tērpos godinās Latvijas kultūru un vēsturi

19. aprīlis, 2018
.
.
«Ķīpsalas pavasaris 2017». Foto: LETA

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) topošās dizaineres 23. aprīlī aicina modes un stila lietpratējus, kā arī visus pārējos interesentus uz modes skati «Ķīpsalas pavasaris 2018», kuras tēma būs «Latvijai 100». Modes skate notiks RTU Dizaina centrā, Ķīpsalas ielā 6 plkst. 16.00 un 19.00. 

DTI studentu modes skate šogad norisināsies 14. gadu pēc kārtas, un tā veltīta Latvijas simtgadei. Tērpos atspoguļots topošo dizaineru skatījums uz Latvijas vēsturi, etnogrāfiju, dabu, Baltijas jūru, gadalaikiem, arhitektūru un citām vērtībām. Modes skatē būs iespējams apskatīt bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» apģērbu dizaina specializācijas 3. un 4. kursa studenšu veidotās tērpu kolekcijas. No plkst. 16.00 modes skati varēs vērot tiešraidē

Studenšu radītā dizaina risinājumi atklāsies dažādās tērpu formās, siluetos, simbolizējot tautas spēku un tās saikni ar pagātni, apvienojot mūsdienīgo, moderno un valkājamos tērpus ar elementiem, kas darināti pēc senām tradīcijām. Piemēram, viena no kolekcijām ir tapusi iedvesmojoties no latviešu strēlniekiem, un veltīta viņiem.

Dizaineres kolekcijā iekļāvušas gan ikdienai paredzētus, gan ekscentriskus ballīšu tērpus. Krāsu gamma ir ziemeļnieciski atturīga ar smalkiem toņu akcentiem un negaidīti košiem pārsteigumiem. Savas idejas studentes īstenojušas, eksperimentējot ar materiāliem un tehnoloģijām, izmantojot gan tradicionālās rokdarbu tehnikas – adīšana, auduma batikošana, izšuvums –, gan apdruku un autortehnikas. 

Tērpi tapuši pieredzējušu RTU DTI mācībspēku vadībā, pateicoties SIA «Fristads Kansas Latvia», SIA «Thread Solutions» un RTU Attīstības fonda atbalstam. Grims un frizūras tiks veidotas sadarbībā ar imidža skolu studiju «Unastyle». Skates vizuālo noformējumu izstrādās mācībspēki un maģistrantūras studenti. 

Kolekciju sagatavošanas procesā studentiem bija iespēja apmeklēt SIA «Thread Solutions» direktores Gintas Vaideres rīkotu izglītojošu lekciju un konsultāciju par jaunākajiem sasniegumiem specifisku diegu ražošanā.

Ieeja skatē par ziedojumiem.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. aprīlis, 2018 plkst. 10:20

Līdzīgi raksti

Ziņas