RTU studente tiek galā ar loģistikas «cietajiem riekstiem»

19. oktobris, 2020

«Loģistiku izvēlējos, jo bija pārliecība, ka šī joma būs vajadzīga vienmēr un visur un līdz ar to būšu pieprasīta darba tirgū,» laikrakstam «Diena» pauž  Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) maģistrantūras studente Marta Mikosa. Studijās iegūtās zināšanas viņa liek lietā, strādājot uzņēmumā «Balti Logistika», kas visā Baltijā sniedz kravu pārvadāšanas un piegādes ķēžu pārvaldības pakalpojumus.

Studēt biznesa loģistiku RTU Martai īsti nebija ne sapnis, ne arī nejaušība, bet gan visai pārdomāts solis. Un studijas nelika pārdomāt profesijas izvēli, lai gan ir nācies saskarties ar stereotipu, ka šī ir vīriešu nozare. «Kad stājos RTU, man galīgi nelikās, ka loģistika ir vairāk vīriešu darbs. Arī kursā bija daudz meiteņu. Tikai universitātes laikā sapratu, ka cilvēkiem ir šāds priekšstats, ko es vispār nebiju pamanījusi! Ar šo stereotipu saskāros vēlāk, kad man jautāja – kāpēc loģistika? Tur taču tikai veči…» laikrakstā atzīst M. Mikosa.

Uzņēmumā «Balti Logistika» viņa nonāca obligātās prakses laikā augstskolas 4. kursā, bet visai strauji un sekmīgi ielēca patstāvīga darba ritmā, kļūstot par klientu apkalpošanas speciālisti. Un tagad uzņēmuma mājaslapā, kā norāda «Diena», M. Mikosa nodēvēta par «cieto riekstu plēsēju». Cietie rieksti – nestandarta situācijas, risināmas problēmas vai liels darba apjoms, kam nākas pielāgoties, – loģistikas industrijā neesot nekas ārkārtējs. «Balti Logistika» galvenokārt strādā ar starptautiskajiem pārvadājumiem Amerikas un Āzijas virzienā, lai gan kravas tiek vestas arī uz un no daudzām citām valstīm. M. Mikosas nodarbojas ar gaisa transportu – importu un eksportu jeb kravām no Latvijas un uz Latviju -, kā arī dzelzceļa un jūras kravu importu. Viņas ziņā ir komunicēt ar klientu un organizēt visas loģistikas operācijas, lai klienta krava sekmīgi pārceļotu no vienas valsts uz citu pa to maršrutu un ar to transporta veidu, par kādu klients vienojies ar M. Mikosas kolēģiem – risinājumu izstrādātājiem.

Viņa studiju laikā guvusi arī ieskatu, kā loģistikas procesi notiek citā valstī. Viņa izmantoja iespēju semestri studēt Nīderlandē. Studējot tur, obligāta bija arī prakse, un viņa ieguva piegādes ķēžu vadības praktikanta vietu lielā e-komercijas kompānijā «Wehkamp». Studiju apmaiņas semestri viņa dēvē par ļoti vērtīgu.

Šobrīd M. Mikosa RTU maģistrantūrā apgūst transporta sistēmu inženieriju.

Laikraksta «Diena» 16. oktobra publikācija.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

19. oktobris, 2020 plkst. 16:15