RTU studente rada slēptuves krastā nonākušiem roņu mazuļiem

13. marts, 2020

«Vēlējos attīstīt tādu kustību, sauksim to par sociālu kampaņu – dizains dabai.» Tā par bakalaura darbā radītajām īpašajām slēptuvēm mazajiem ronēniem, kas izvietotas Majoru pludmalē, TV3 raidījumā «900 sekundes» saka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studente Patrīcija Ledaka.

Mājiņas roņiem P. Ledaka izlēma veidot pēc pagājušajā gada gadījuma, kad, meklējot pajumti, ronēns aizkļuva līdz pat Jomas ielai, pa ceļam mazais ronītis tika pamatīgi savainots.

Roņu namiņi ir veidoti, ņemot vērā dažādus aspektus, piemēram, tie izgatavoti no stikla šķiedras materiāla, kas ir izturīgs un ekoloģisks, pēc formas tie atgādina akmeņus, pie un uz kuriem roņi labprāt uzturas. Akmeņiem līdzīgās mājiņas ir ar tukšu vidu, kur roņi var patverties no apkārtējiem draudiem. Jaunie roņi, nonākot pludmalē, meklē tuvāko patvērumu, piemēram, zvejnieku laivās, zem pludmales soliņiem. P. Ledeka cer, ka viņi izmantos arī jaunās mājiņas, jo viņai ir plāni nākamajā gadā šo ieceri turpināt attīstīt.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

13. marts, 2020 plkst. 14:41