RTU stiprina robežu pārvaldību starp Centrālāzijas valstīm

18. septembris, 2020
.
.

30. septembrī noslēgsies Eiropas Savienības Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā devītais posms (BOMCA-9). Projekts vērts uz robežu pārvaldības stiprināšanu starp Centrālāzijas valstīm, lai veicinātu reģiona drošību un savstarpējo sadarbību. Par nozīmīgu ieguldījumu BOMCA-9 projekta īstenošanā Latvijas Valsts robežsardze apbalvo Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) pārstāvjus. 

Projekta noslēguma konferencē, kas notiks 15. septembrī, SESMI docents Normunds Rudzītis prezentēja pārskatu par padarīto un sasniegtajiem rezultātiem BOMCA-9 projekta pirmajā komponetē (Centrālāzijas valstu robežu pārvaldības iestāžu kapacitātes stiprināšana), kuru projektā BOMCA-9 vadīja RTU SESMI. Projekta īstenošanas periodā no 2015.-2020. gadam SESMI vadītajā komponentē organizēti 88 dažādi nacionālie, reģionālie un starptautiskie pasākumi, tostarp semināri, e-apmācības ieviešana, tehniskās palīdzības misijas, konferences u.c. Tajos piedalījušies vairāk nekā 1400 dalībnieki no piecām Centrālāzijas valstīm: Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Uzbekistānas. Pirmās komponentes vadībā izstrādāti 40 dažādi normatīvie dokumenti, tostarp rekomendācijas, stratēģiskās plānošanas dokumenti u.c. robežpārvaldības jomā. 

Noslēguma konferencē N. Rudzītis, RTU SESMI direktors profesors Aivars Vilnis Krastiņš un sabiedrisko attiecību vadītāja Elīna Ludāne saņēma Valsts robežsardzes apbalvojumus par nozīmīgu ieguldījumu BOMCA-9 projekta īstenošanā.

BOMCA-9 kopējo projekta vadību nodrošina Latvijas Valsts robežsardze. Projektā piedalās arī Valsts ieņēmumu dienests, Pārtikas un veterinārais dienests, Lietuvas Muitas departaments, Starptautiskais migrācijas politikas attīstības centrs (Austrija), kā arī Ungārijas un Portugāles robežpārvaldības institūcijas. BOMCA-9 projekta finansējums ir 6 606 379 eiro. 

Programmas 10. posmā pirmo reizi būs iekļauta Afganistāna. 

Vairāk informācijas par BOMCA-9.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. septembris, 2020 plkst. 12:22

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi