RTU sportisti SELL spēlēs izcīna sešas zelta, četras sudraba un septiņas bronzas medaļas

22. maijs, 2017
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) volejbola komanda, kā arī studente Alevtina Tarasova, Alvis Reinsons, Vadims Lando, Daniils Bobrovs un Nikolajs Maskaļenko Baltijas valstu un Somijas augstskolu sporta spēlēs (SELL), kas no 19. līdz 21. maijam notika Latvijā, izcīnīja zelta medaļas. Pēc izcīnīto godalgu kopskaita RTU palika 4. vietā.

A. Tarasova (Inženierekonomikas un vadības fakultātes – IEVF – 2. kurss) tāllēkšanā sasniedza rezultātu 5,80 m, V. Lando (Arhitektūras fakultātes 5. kurss) uzvarēja džudo svara kategorijā līdz 100 kg, bet A. Reinsons (Būvniecības inženierzinātņu fakultātes – BIF – 3. kurss) 6,3 km orientēšanās vidējā distancē uzvarēja ar rezultātu 35:56. Daniils Bobrovs no Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 1. kursa 100 m brasā nopeldēja ar rezultātu 1:04,28, bet Nikolajs Maskaļenko (BIF 4. kurss) zeltu saņēma 50 m brīvā stila peldējumā.

Labi augstlēkšanā veicās Mārim Birziņam (MTAF 1. kurss), kurš ar rezultātu 1,95 m ieguva sudraba medaļu. Skrējēja Diāna Daktere (IEVF 3. kurss) 100 m barjerās sasniedza rezultātu 14,45 sek., bet Ģirts Feldbergs (IEVF 3. maģistrantūras kurss) izcīnīja divas sudraba medaļas peldēšanā – 100 m brīvajā stilā (51,80) un 100 m uz muguras (56,90).

Bronzas medaļas 400 metru skrējienā ar rezultātu 48,85 sekundes izcīnīja Valērijs Valinščikovs (Elektronikas un telekomunikāciju 1. kurss) un 200 metru skrējienā (22,17). D. Daktere bronzu saņēma 400 metru skrējienā (56,87). Madara Apine (IEVF 3. maģistrantūras kurss) 3. vietu izcīnīja trīssoļlēkšanā ar rezultātu 12,76 m, Savukārt džudo Arturs Kušins (IEVF 2. kurss) 3. vietu izcīnīja svara grupā līdz 66 kg. D. Bobrovs bronzu saņēma 200 m kompleksajā peldējumā (2:11,63) un Renāta Tomilova (BIF 1. kurss), D. Bobrovs, N. Maskaļenko un Smaida Sunepa (IEVF 3. kurss) ar rezultātu 2:00,75 uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās 4x50 m kompleksajā stafetē.

Pēc medaļu skaita kopvērtējumā ar 17 zelta medaļām un kopumā 40 godalgām SELL triumfēja Lietuvas Sporta universitāte, 2. vietā palika Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija ar septiņām zelta medaļām un kopumā 18 godalgām. Trešajā vietā ierindojās Lobačevska Valsts universitāte no Ņižņijnovgorodas ar sešām zelta medaļām un kopumā 18 godalgām. RTU palika 4. vietā ar sešām zelta medaļām un kopumā 17 godalgām.

XXXIII SELL studentu spēlēs piedalījās vairāk kā 1500 dalībnieki no 65 universitātēm un 13 dažādām pasaules valstīm – no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Krievijas, Čehijas, Slovākijas, Libānas, Ķīnas, Lielbritānijas, Itālijas un Austrālijas.