RTU Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju institūts aicina interesentus piedalīties seminārā par energoapgādes sektora dekarbonizāciju

10. februāris, 2023
.
.
.
Foto: Pixabay.com

Kā pārvarēt enerģētikas krīzi un panākt energoapgādes dekarbonizāciju? Uz šo jautājumu atbildes tiks meklētas mācību seminārā «Energoapgādes sektora dekarbonizācija», kas notiks 23. februārī no plkst. 8.30 līdz 17.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātē (BIF), Ķīpsalas ielā 6A, Rīgā. Semināru rīko BIF Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju institūts sadarbībā ar starptautisko mācību, sadarbības un inovāciju platformu «Heat Academy».  

Līdzīgi kā citur pasaulē, arī Latvija saskaras ar siltumapgādes dekarbonizācijas izaicinājumu, kas ir ļoti svarīgi ne tikai tāpēc, ka līdz 2050. gadam ir nepieciešams sasniegt nulles emisiju līmeni, bet arī tāpēc, ka ir jāpārvar pašreizējā enerģētikas krīze. 

Atjaunojamo resursu veiksmīga integrācija ēku un centralizētajās energoapgādes sistēmās, dekarbonizācija, kā arī katlu māju efektīva ekspluatācija un modernizācija patlaban ir izaicinājumi energoapgādes nozarē.

Mācību laikā tiks analizēti labās prakses piemēri un doti praktiski padomi aprēķinu veikšanai atsevišķām tehnoloģijām, lai palīdzētu samazināt projektu izmaksas un riskus, kā arī lai kopienām būtu sociālekonomiskie ieguvumi. Tāpat būs iespējams paplašināt starptautisko sadarbību – apmainīties ar labās prakses piemēriem, attīstīt prasmes un uzzināt, kādas ir piekļuves iespējas jaunajām tehnoloģijām.

Viens no semināra vieslektoriem būs «Heat Acsademy» dibinātājs un izpilddirektors Pēters Anderbergs (Peter Anderberg), kurš Zviedrijas un Eiropas enerģētikas nozarē ir strādājis 25 gadus, no kuriem 20 veltījis apkures un dzesēšanas dekarbonizācijas jautājumiem. «Heat Acsademy» piedāvā modulāras mācības par apkures un dzesēšanas dekarbonizāciju. Savukārt 2012. gadā P. Anderbergs nodibināja starptautisku konsultāciju pakalpojumu centru «The Nordic Heat Alliance», kas pilsētām palīdz aktīvi īstenot apkures un dzesēšanas dekarbonizācijas risinājumus. 

Seminārs notiks angļu valodā, taču visi materiāli tiks nodrošināti arī latviešu valodā. Semināra lekcijas ir iespējams apmeklēt arī izlases veidā.  

Dalības maksa – 150 eiro + PVN

Reģistrācija semināram – rakstot .

Semināra programma. 

Papildu informācija Facebook
 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. februāris, 2023 plkst. 13:37

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi