RTU Satversmes sapulce vēlēs jauno universitātes rektoru

21. februāris, 2023
RTU rektora amata kandidāti – RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna (pirmais no kreisās) un RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Trešdien, 22. februārī, plkst. 14.30 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Satversmes sapulce vēlēs jauno RTU rektoru. Uz rektora amatu pretendē divi kandidāti – RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna un RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš.

J. Grēviņš un T. Juhna ir izvēlēti no deviņiem pretendentiem, kuri bija pieteikušies RTU rektora amata konkursam. Abi kandidāti mēneša garumā savas RTU attīstības vīzijas debatēs ir prezentējuši RTU saimei – struktūrvienību darbiniekiem un studentiem.

RTU rektoru atbilstoši universitātes Satversmei ievēlēs Satversmes sapulce, kuru veido 200 RTU saimes ievēlēti darbinieki un studenti. Jaunais rektors ir jāievēlē vismaz ar 101 balsi. RTU mērķis ir atrast spēcīgu rektoru, kura vadībā tiks sasniegti universitātes stratēģiskie mērķi – izcilība zinātnē, kvalitatīvas studijas, ilgtspējīga valorizācija jeb zinātnieku radīto produktu komercializācija, kā arī institucionālā ekselence un RTU starptautiskā konkurētspēja.

RTU padome jaunajam rektoram ir izvirzījusi vairākus uzdevumus, piemēram, RTU ir jāiekļūst starptautisko reitingu 500 spēcīgāko universitāšu saimē, RTU nepieciešams turpināt attīstīt augstās tehnoloģijas un inovācijas, kā arī RTU ir jāpiesaista finansējums no zinātniskās darbības un sadarbības ar industriju.

Konkurss uz rektora amatu tika izsludināts pagājušā gada rudenī, un pretendentu atlasē piedalījās gan personāla atlases kompānija «Eiro Personāls», gan RTU padomes izveidotā Nominācijas komisija, kas RTU padomei piedāvāja trīs spēcīgākos kandidātus, savukārt padome izvēlējās divus no tiem.

RTU ir mūsdienīga, starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. Universitātes deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs.

RTU rektora amata kandidātu publiskās debates

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments