RTU Satversmes sapulce apstiprina universitātes jauno Satversmi

24. maijs, 2022
.
.
.
RTU jaunievēlētā Satversmes sapulce, kas uz savu pirmo sanāksmi bija pulcējusies 23. maijā, apstiprināja jauno RTU Satversmi. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jaunievēlētā Satversmes sapulce, kas uz savu pirmo sanāksmi bija pulcējusies 23. maijā, apstiprināja jauno RTU Satversmi. Līdz ar to atbilstoši nesen apstiprinātajai Augstskolu likuma jaunajai redakcijai no 1. jūnija RTU darbosies jauns pamatlikums un jaunā Satversmes sapulce, kurai būs jābalso par nākamo RTU rektoru. 

Pirmajā tikšanās reizē RTU Satversmes sapulce ievēlēja savu jauno vadību. Par RTU Satversmes sapulces priekšsēdētāju kļuva RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesors Valdis Kokars, savukārt par viņa vietnieci – RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes profesore Inga Lapiņa, bet par sekretāri – RTU Tiesiskā nodrošinājuma nekustamā īpašuma jautājumos nodaļas vadītāja Anita Pētersone. 

Jaunajai Satversmes sapulcei būs jāievēlē nākamais RTU rektors, kura amata kandidātus izraudzīsies RTU padome, kas darbu sāka 2022. gada 1. martā. 

Ņemot vērā, ka RTU ir pirmā zinātņu universitāte, kas nākamo rektoru izvēlas atbilstoši jaunajai procedūrai, RTU padome izlēmusi rektora vēlēšanas organizēt  pēc labas pārvaldības principiem, izveidojot detalizētu un pārskatāmu rektora atlases gaitu. Ar to tika iepazīstināta RTU Satversmes sapulce.  

Vispirms līdz jūnija beigām ir iecerēts izveidot un apstiprināt Rektora vēlēšanu nolikumu, pēc tam iepirkuma procesā izvēlēties personāla atlases kompāniju, kura nodarbosies ar rektora amata pretendentu izvērtēšanu. Personāla atlases profesionāļi strādās sadarbībā ar padomes izveidoto Nominācijas komisiju, un iecerēts augustā izsludināt starptautisku konkursu uz rektora amata vietu.

Kandidātu pieteikumu iesniegšanai plānots atvēlēt aptuveni divus mēnešus, līdz ar to oktobra otrajā pusē varētu uzsākt pretendentu izvērtēšanu. Ar izvēlētajiem kandidātiem tiks iepazīstināta RTU padome, kas, savukārt, izvēlēsies pretendentus, par kuriem balsos RTU Satversmes sapulce.

Pirms balsojuma ir iecerētas rektora amata pretendentu debates, kad amata kandidāti iepazīstinās RTU darbiniekus ar savām darbības programmām. Atbilstoši pašreizējam RTU padomes izstrādātajam plānam jauno RTU rektoru iecerēts ievēlēt līdz 2023. gada janvāra sākumam. Ievēlēto rektoru amatā apstiprinās RTU padome, un viņam darbs būs jāuzsāk trīs mēnešu laikā. 

Atbilstoši RTU Satversmei RTU ir zinātnes universitāte, kuras misija ir veidot starptautiski konkurētspējīgu, izglītotu, inovatīvu, radošu un demokrātisku nākotni Latvijas tautsaimniecības un sabiedrības attīstībai.

RTU Satversmes sapulce apstiprina universitātes jauno Satversmi

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. maijs, 2022 plkst. 15:37

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi