RTU sarunu festivālā LAMPA aicina dalīties ar zaļām idejām un produktiem

18. jūnijs, 2018

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ar sadarbības partneriem aicina ikvienu interesentu pieteikt idejas, topošus vai esošus produktus, pakalpojumus un iniciatīvas, kas varētu padarīt Latviju zaļāku, un prezentēt tās uz ideju skatuves sarunu festivālā LAMPA.

Laba ideja ir tā, kas tiek pausta skaļi un aizrauj vēl kādu. Katrā no mums ir novators, kurš var pozitīvi ietekmēt Latviju un tās vides kvalitāti, vai tā būtu plastmasas aizstāšana ar vaskadrānu, jaunas šķirošanas urnas izveide vai saules enerģijas kolektors.

Ikdienas skrējienā šķiet, ka klimata pārmaiņas un plastmasas salas okeānos neattiecas uz mums un mūsu valsti. Ziņu virsraksti prognozē, ka Latvijai neizdosies uzlabot vides kvalitātes rādītājus līdz 2020. gadam, kā to pieprasa Eiropas Komisija, un valstij, ļoti iespējams, tiks piemērotas soda sankcijas. RTU ar sadarbības partneriem - kustību «Zero Waste Latvija» un Vidzemes augstskolu – redz, ka Latvijas iedzīvotājiem ir gan lielāka, gan mazāka mēroga idejas, kas palīdzētu un padarītu ikdienas gaitas un saimniekošanu videi draudzīgāku.

Tāpēc sarunu festivālā LAMPA 30. jūnijā no plkst.18.00 līdz 19.30 uz speciāli kokos izveidotas platformas KO-KĀ notiks sesija «Ideju skatuvei zaļākai Latvijai». Sesijā būs nodrošināta iespēja ne tikai paust skaļi savu ideju, iepazīstināt ar esošo vai topošu produktu, pakalpojumu vai iniciatīvu pārējos sesijas apmeklētājus, bet arī satikt domubiedrus, dalīties un ģenerēt jaunas idejas, iedvesmoties, atvērt acis jaunai pieredzei, veidot sadarbību ar mērķi padarīt Latviju zaļāku.

Pieteikt savu ideju iespējams šeit.

Sarunu festivāls LAMPA tiek rīkots ceturto reizi, RTU šogad tajā piedalīsies pirmo reizi ar plašu sarunu programmu par un ap klimata pārmaiņām un neparastu norises vietu – speciāli izveidotu platformu kokos KO-KĀ. RTU sadarbības partneri festivālā ir RTU Cēsu filiāle, SIA «ZAAO», AS «Latvenergo», Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija (LŪKA), biedrība «Ekodizaina kompetences centrs», kustība «Zero Waste Latvija» un Vidzemes augstskola. Dalība festivālā tiek nodrošināta ar «Climate -KIC HUB Latvia» atbalstu.

Festivāls notiks no 29. līdz 30. maijam Cēsīs.

Esi LAMPĀ un dalies!

18. jūnijs, 2018 plkst. 9:03