RTU saņem Latvijas Aizsardzības un drošības industrijas gada balvu nominācijā «Izaugsme»

19. maijs, 2023
RTU Individuālo aizsardzības līdzekļu testēšanas laboratorijas vadītāja profesore Inga Dāboliņa saņem Latvijas Aizsardzības un drošības industrijas gada balvu.

Novērtējot paveikto, izveidojot un attīstot Individuālo aizsardzības līdzekļu testēšanas laboratoriju, Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija piešķir Rīgas Tehniskās universitātei gada balvu nominācijā «Izaugsme». Balvu saņem laboratorijas vadītāja profesore Inga Dāboliņa.

Laboratorijas darbības mērķis ir nodrošināt augsta līmeņa testēšanas pakalpojumus individuālās aizsardzības līdzekļu sertifikācijas jomā, objektīvu un neatkarīgu individuālās aizsardzības līdzekļu un to daļu testēšanu un/vai rezultātu interpretāciju un/vai profesionālu ekspertīzi atbilstoši Latvijas, Eiropas un starptautiskajiem normatīvajiem aktiem un standartiem.

Šā gada sākumā atklātā laboratorija nodrošina individuālo aizsardzības līdzekļu kvalitātes izpēti un operatīvu atbilstības pārbaudi. Tās svarīgākās darbības jomas ir medicīnisko sejas masku, elpošanas ceļu aizsardzības līdzekļu (respiratoru), aizsargapģērba, medicīnisko cimdu un īpašu uzdevumu apģērba testēšana.

Laboratorijas plašais aprīkojums un darbinieku kompetences un pieredze nodrošina individuālo aizsardzības līdzekļu kvalitātes izpēti un operatīvu atbilstības pārbaudi ar mērķi veicināt visu valsts un nevalstisko dienestu kvalitatīvu apgādi. Tā ļauj Latvijas ražotājiem operatīvi pārbaudīt savu produktu atbilstību standartiem un saņemt dokumentāciju, lai Latvijā ražotos individuālos aizsardzības līdzekļus varētu piedāvāt visās ES valstīs.

Laboratorijas izveide it ne vien ieguldījums aizsardzības un iekšlietu nozares attīstībā, bet pienesums arī augstākajai izglītībai un zinātnei.

Latvijas Aizsardzības un drošības industrijas gada balvu dažādās nominācijās saņem «Brasa Defence Systems», «Cyber Circle», «Latvijas Mobilais Telefons», Valsts robežsardzes koledža ar Rēzeknes tehnoloģiju akadēmiju un Zemessardzes Zinātnes, pētniecības un inovāciju ieviešanas centrs. Šo balvu saņem RTU vadošais pētnieks, centra vadītājs Juris Ķiploks. Savukārt īpašu atzinību par Latvijas industrijas iesaisti Ukrainas brīvības cīnītāju un civiliedzīvotāju atbalstīšanā saņem fonds «Ziedot.lv».

Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija ir vienīgā drošības un aizsardzības industriju un zinātni pārstāvošā organizācija nacionālā un starptautiskā līmenī. Tā apvieno uzņēmums, izglītības un pētniecības iestādes, kā arī ievērojamus ārvalstu militāros ražotājus, nacionālā līmenī aktīvi sadarbojas ar Aizsardzības ministriju, Iekšlietu ministriju, Ārlietu ministriju, Ekonomikas ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Saeimu. Starptautiski federācija pārstāv Latvijas industriju NATO Industrijas padomnieku grupā, Zinātnes un tehnoloģiju organizācijā. Eiropas līmenī konsultācijas norisinās ar Eiropas Komisijas Aizsardzības industrijas un kosmosa ģenerāldirektorātu un Eiropas Aizsardzības aģentūru, kā arī nodrošina divpusēju sadarbību ar atbilstošām organizācijām ārvalstīs.

Vairāk informācijas.

19. maijs, 2023 plkst. 15:29