RTU saņem IZM pateicību par izglītības pieejamības veicināšanu

22. decembris, 2016
RTU administratīvais direktors Jans Šlihte (no kreisās) saņem IZM Pateicības rakstu no izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Pateicības rakstu par ieguldījumu izglītības pieejamības veicināšanā personām ar invaliditāti ceturtdien, 22. decembrī, kopā ar vairākām citām izglītības iestādēm saņēma arī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Ministrijas Pateicības raksts piešķirts RTU rektoram akadēmiķim Leonīdam Ribickim.

IZM Pateicības rakstus pasniedza speciālistiem, kuri savā ikdienas darbā sniedz nozīmīgu ieguldījumu, lai cilvēkiem ar invaliditāti nodrošinātu izglītības pieejamību un veicinātu sociālo integrāciju.

Kā norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, diskusijās par iekļaujošu dzīves vidi pamatjautājums ir sabiedrības līdzcietība un mums ir jānodrošina ne tikai sociālās garantijas un iespēja cilvēkiem ar īpašām vajadzībām iekļauties sabiedrībā, bet arī jānodrošina, lai audzināšana un izglītības sistēma būtu vērstas patiesā cilvēku ar invaliditāti pieņemšanā.

Ministrs ir gandarīts, ka Latvijā ir labi iniciatīvas piemēri un personības, kas spēj nodrošināt veiksmīgu iekļaujošas izglītības politikas īstenošanu. Viņaprāt, jebkura no šāda veida iniciatīvām mūsu sabiedrībā spēj vairot līdzcietību un dabisku spēju pieņemt to, ka esam dažādi.

Bez RTU rektora L. Ribicka IZM Pateicības raksts par ieguldījumu izglītības pieejamības veicināšanā personām ar invaliditāti piešķirts 15 dažādu Latvijas izglītības iestāžu darbiniekiem, kā arī Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas «Sustento» valdes priekšsēdētājai Guntai Ančai.

Šīs idejas iniciatori ir tiesībsargs un Invalīdu un viņu draugu apvienība «Apeirons».

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

22. decembris, 2016 plkst. 12:39