RTU saņem dāvinājumā grāmatas par 5G tehnoloģijām

15. maijs, 2019
Jauniegūtajās grāmatās ir izskaidroti 5G tehnoloģijas pamati, procedūras un testēšanas aspekti, tāpēc tā ir ļoti svarīga un vērtīga tehniskā literatūra telekomunikāciju studentiem. Foto – Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU)  Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte (ETF) no uzņēmuma «Rohde&Schwarz» saņēmusi vērtīgu dāvinājumu – grāmatas par radio elektronikas ķēžu mērījumiem un par 5G tehnoloģijām.

ETF dekāns profesors Jurģis Poriņš atzīst, ka dāvinājums ir ļoti vērtīgs papildinājums RTU Zinātniskajai bibliotēkai: «Pašreiz 5G standarts ir ļoti straujas attīstības posmā. Jauniegūtajās grāmatās ir izskaidroti 5G tehnoloģijas pamati, procedūras un testēšanas aspekti. Tā ir ļoti svarīga un vērtīga tehniskā literatūra mūsu telekomunikāciju studentiem. Tuvā nākotnē mašīnu savstarpējā komunikācija būs ikdienišķa parādība. 5G ir tehnoloģija, kurā uzsvars tiks likts uz mašīnu savstarpējo komunikāciju (M2M) ar pēc iespējas mazāku aiztures laiku, kas sevišķi svarīgi mašīnām, kas ir kritiskās infrastruktūras sastāvdaļa».

J. Poriņš arī uzsver, ka zinātniskās pētniecības un jauno speciālistu izglītošanas procesā liela nozīme ir universitāšu sadarbībai ar industriju.

Starptautiskais uzņēmums «Rohde&Schwarz» ir viens no vadošajiem ražotājiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju industrijā. Uzņēmuma dāvinājums RTU tikai pasniegts 15. maijā «Rohde&Schwarz Nordic EMC Seminar Tour 2019» seminārā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

15. maijs, 2019 plkst. 14:32