RTU sadarbosies ar Somijas uzņēmumu «Peikko Group Corporation»

16. oktobris, 2019
.
.
.
No kreisās: LIAA direktors, RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna un «Peikko» ģenerāldirektors Topi Pānanens

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ceturtdien, 17. oktobrī, parakstīja savstarpējās saprašanās memorandu ar Somijas būvmateriālu ražotājuzņēmumu «Peikko Group Corporation». Memoranda mērķis – veidot uzņēmuma sadarbību ar RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāti studijās, zinātnē un inovāciju radīšanā. Memorandu atbalsta un parakstīja arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). 

Memorands paredz, ka RTU studentiem būs iespēja sadarbībā ar Somijas uzņēmumu izstrādāt maģistra un doktora darbus, izvēloties būvniecības nozarei aktuālus tematus. Tāpat studentiem būs iespēja praktizēties uzņēmumā. Paredzētas arī citas aktivitātes, piemēram, uzņēmuma pārstāvju lasītas lekcijas studentiem, uzņēmuma būvniecības objektu apmeklējumi, kopēji pētniecības projekti. 

«Mēs esam gandarīti par plašāku sadarbību ar RTU – universitāti, kuru jau esam ļoti labi iepazinuši! «Peikko» nepieciešami ilgtermiņa sadarbības partneri, lai nodrošinātu veiksmīgas darbības pēctecību. Tāpat vēlamies piesaistīt Latvijas inženierus «Peikko» komandai,» saka «Peikko Group Corporation» ģenerāldirektors Topi Pānanens (Topi Paananen).

Savukārt RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna akcentē, ka RTU novērtē iespēju uzsākt sadarbību ar «Peikko», jo «tas nostiprinās RTU starptautiskās sadarbības tīklu un palielinās mūsu pētījumu kvalitāti. Mūsu studentiem būs jauni, nozarē svarīgi pētījumu temati, un tas viņiem pavērs durvis uz daudzsološām karjeras iespējām starptautiskā uzņēmumā.» Memorandā paredzēts arī «Peikko» atbalsts RTU aizsāktajai programmai «Industriālais doktors», kas sekmēs inovāciju radīšanu Latvijas ekonomikai. Programmā RTU jaunie zinātnieki izstrādā promocijas darbus par tematiem, kas atbilst RTU zinātniskajām kompetencēm un ir nepieciešamas attiecīgā uzņēmuma inovāciju projektiem. 

«Peikko Group Corporation» ir pasaulē vadošais plānu pārsegumu konstrukciju un savienojumu tehnoloģiju piegādātājs saliekamā un monolītā stiegrbetona konstrukciju risinājumiem nozarē. Uzņēmuma inovatīvie risinājumi piedāvā ātrākas, drošākas un efektīvākas projektēšanas un celtniecības iespējas. «Peikko» ražotnes atrodas vienpadsmit pasaules valstīs, un 2018. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 225 miljoni eiro. Latvijā «Peikko» darbojas kopš 2008. gada, apkalpojot gan vietējos klientus, gan arī nodrošinot vēja turbīnu pamatu projektēšanas pakalpojumus starptautiskajā tirgū.

RTU un «Peikko Group Corporation» paraksta saprašanās memorandu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. oktobris, 2019 plkst. 11:06

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi