RTU sadarbosies ar Hang Seng University of Hong Kong tulkošanas un citās jomās

23. novembris, 2018

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāvji 9. novembrī viesojās Hang Seng University of Hong Kong (HSUHK), kur pārrunāja sadarbības iespējas uzņēmējdarbībā, finansēs un tulkošanā.

RTU pārstāvji – rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, rektora vietnieks starptautiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns, Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins, Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta projektu vadītāja Anna Sedova – tikās ar HSUHK prezidentu Simon Ho, viceprezidentu Yen-Van Hui un direktoru Gilbert Fong.

Abu pušu pārstāvji iezīmēja potenciālās sadarbības jomas. Viena no tām ir loģistika un piegādes ķēžu vadība – šajā jomā HSUHG ir īpaši spēcīga, jo atrodas lielās Honkongas ostas tuvumā un spēj nodrošināt studentiem teicamas prakses iespējas. Otra sadarbības joma būtu finanses, un konkrēti – ar RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes īstenoto studiju programmu «Biznesa finanses». Kā trešā sadarbības joma tika iezīmēta uzņēmējdarbības studijas un pētniecība. Tāpat puses pārrunāja jau iepriekšējā tikšanās reizē ar RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes dekāni profesori Marinu Platonovu ieskicēto ieceri sadarboties tulkošanas jomā, izstrādājot loģistikas terminoloģijas datu bāzi ķīniešu – angļu – latviešu un, iespējams, arī krievu valodā. Tika pārrunāta iespēja izstrādāt arī jūrniecības terminoloģijas datubāzi.

HSUHK dibināta 2010. gadā un tajā studē 5000 studentu.

Lai noslēgtu sadarbības līgumus, pārrunātu līdzšinējās sadarbības sekmes, kā arī iezīmētu jaunas iespējas, no 5. līdz 9. novembrim RTU delegācija apmeklēja piecas universitātes – Kyungpook National University (Tegu, Korejā), Daegu Gyeongbuk Institute of Science and Technology (Tegu, Korejā), National Taiwan University of Science and Technology (Taipejā, Taivānā), WuFeng University (Dzjaji, Taivānā), kā arī Hang Seng University of Hong Kong (Honkongā Ķīnā). Vizītes ievadā RTU pārstāvji tikās ar Latvijas vēstnieku Korejā Pēteri Vaivaru un pārrunāja RTU sadarbības iespējas ar Korejas universitātēm un citām zinātniskajām institūcijām. Vēstnieks augsti novērtēja RTU sadarbību ar Korejas augstskolām, par ko liecina pieaugošais studentu skaits no šīs valsts. Pēteris Vaivars arī izrādīja interesi atbalstīt RTU centienus sadarbības paplašināšanā ar Korejas universitātēm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

23. novembris, 2018 plkst. 11:55