RTU sadarbojas ar Cēsīm kosmosa izziņas centra izveidē

14. aprīlis, 2021
Vizualizācija: Cēsu novada pašvaldība

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika sadarbībā ar RTU Cēsu studiju un zinātnes centru izstrādā izglītojošus eksponātus topošajam Kosmosa izziņas centram, kas atradīsies Cēsīs.

Lai veicinātu bērnu un jauniešu zināšanu attīstību un ieinteresēt karjeru saistīt ar STEM jomām, piedāvājot inovatīvus risinājumus izglītības un zinātnes popularizēšanai, Cēsu novada pašvaldība īsteno projektu «Inovācijas centra izveidošana Cēsīs» (NFI/IC/VIAA/2020/3). Projekts tiek realizēts ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu 2014.–2021. gada perioda programmas «Pētniecība un izglītība» aktivitātē «Inovācijas centri».

Kosmosa izziņas centra telpas un interešu izglītības programmas tiek veidotas par kosmosa tematiku, aptverot dažādus aspektus – sabiedrība, kosmoloģija, tehnoloģija, veselība un dzīvošana kosmosā. Interešu izglītības nodarbībās un interaktīvajās ekspozīcijās plānots meklēt atbildes uz jautājumiem: kāpēc cilvēki vēlas lidot kosmosā, kādi ir lielākie kosmosa noslēpumi, kas palīdz lidot kosmosā, kā sagatavoties lidojumam kosmosā, kas cilvēkam nepieciešams, lai dzīvotu ārpus planētas Zeme utt.

Projekta īstenošanai Cēsu novada pašvaldība ir parakstījusi sadarbības līgumus ar Norvēģijas kosmosa izglītības centru «Andoya Space Education» un RTU. «Andoya Space Education» ir gatavi palīdzēt interaktīvu izglītojošu aktivitāšu, nodarbību un darbnīcu par kosmosa tematiku izstrādē un ieviešanā, bet RTU izstrādā un izveido izglītojošus eksponātus. Abiem sadarbības partneriem līgums paredz arī  dalību publicitātes un mērķauditorijas iesaistes pasākumu organizēšanā.

Līgumu par inovācijas centra izveidi Cēsīs novada pašvaldība ar Valsts izglītības un attīstības aģentūru noslēdza 2020. gada 10. augustā. Projekta kopējās izmaksas ir 2,15 milj. eiro.

Vairāk informācijas par Kosmosa izziņas centru.

Norvēģijas finanšu instrumenta tīmekļvietne.

Kontaktpersona: Amanda Brizga,

RTU Sabiedrisko attiecību departaments