RTU sacentīsies jaunie elektronikas un robotikas talanti

28. aprīlis, 2023

Jaunie robotikas un elektronikas talanti tiksies un sacentīsies tradicionālajā Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA) rīkotajā «Elektronikas dienā 2023», kas 13. maijā plkst. 10.00 sāksies Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Pasākuma laikā norisināsies arī Robotikas čempionāts, ko organizē RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF), kā arī elektronikas konkurss un izglītojoši semināri skolotājiem. Pieteikšanās robotikas un elektronikas sacensībām – līdz 8. maijam. Dalība  sacensībās un pasākuma apmeklēšana ir bez maksas.

RTU Robotikas čempionāts notiks 14 disciplīnās, piemēram, «LEGO Sumo», «iRobot Sumo», «Līnijsekošana», «LEGO Folkrace», «Freestyle», «Folkrace», «Makeblock izaicinājums», un Robotikas čempionāts vienlaikus būs arī Latvijas Robotikas čempionāta noslēguma posms.

Reģistrācija robotikas sacensībām, disciplīnu saraksts un noteikumi.

Elektronikas dienā norisināsies tradicionālais bērnu un jauniešu elektronikas konkurss «Jaunais elektroniķis 2023», kurā dalībniekiem no dotajām detaļām būs jāsalodē elektroniska vadības shēma, kas jāintegrē mobilā telefona dzesētāja/lādētāja maketā.

Līdztekus minētajām aktivitātēm Elektronikas dienā varēs iepazīties arī ar Latvijas elektronikas un elektrotehnikas nozares vadošajiem uzņēmumiem, savukārt skolotāji profesionālās kompetences pilnveides seminārā varēs iepazīties ar aktualitātēm nozarē.

Reģistrācija elektronikas konkursam un skolotāju semināram.

Elektronikas diena tiek rīkota, lai bērniem un jauniešiem popularizētu elektronikas nozari un vairotu skolēnu interesi par inženierzinātnēm, pilnveidotu bērnu un jauniešu tehniskās zināšanas un prasmes, sniegtu iespēju bērniem un jauniešiem pārbaudīt savas prasmes elektronikas un robotikas jomā, veicinātu tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotāju profesionālo pilnveidi, sadarbību un pieredzes apmaiņu.

Informācija par «Elektronikas dienu 2023»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

28. aprīlis, 2023 plkst. 17:35