RTU, RSU un Banku augstskola paraksta sadarbības līgumu kiberdrošībā

31. oktobris, 2018
.
.
.
Sadarbības līgumu kiberdrošības jomā parakstīja (no kreisās) BA rektors Andris Sarnovičs, RTU rektors Leonīds Ribickis, RSU rektors Aigars Pētersons. Foto: F64

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Banku augstskola (BA) trešdien, 31. oktobrī, parakstīja līgumu par sadarbību kiberdrošības kompetenču jomā. Augstskolas kopīgi veiks gan starpdisciplinārus pētījumus, piedāvājot savus risinājumus kiberaizsardzībā, gan arī izstrādās jaunas starpdisciplināras studiju programmas, lai studenti varētu apgūt kiberdošību visos studiju līmeņos. 

Līgumu parakstīja BA rektors Andris Sarnovičs, RTU rektors Leonīds Ribickis, RSU rektors Aigars Pētersons. Līguma parakstīšana ir secīgs turpinājums augstskolu savstarpējai sadarbībai, lai nodrošinātu kiberdrošības potenciāla pilnveidošanu Latvijā, izmantojot līguma parakstītāju stiprās puses — intelektuālo, tehnoloģisko un infrastruktūras potenciālu, kā arī līdzšinējo pieredzi.  

«RTU stiprā puse ir inženierzinātnes un augstās tehnoloģijas. Ar šīm jomām ir tieši saistīti kiberdrošības jautājumi, kam ir starpdisciplināra daba, jo to pamatā ir ne tikai pētniecība informācijas tehnoloģijā, bet arī, piemēram, enerģētikā un citās ar drošību saistītās jomās. Tāpēc RTU ir gatava sniegt savu ieguldījumu gan starpdisciplināros pētījumos, gan studiju programmu veidošanā, lai sadarbībā ar partneriem stiprinātu mūsu valsts aizsardzību,» saka L. Ribickis. 

BA rektors Andris Sarnovičs, savukārt, uzsver, ka sadarbības līgums ir vēstījums Latvijas publiskajā telpā, ka Latvijas augstskolas nopietni uztver kiberdrošības jautājumu un ir nozīmīgas partneres valsts institūcijām, piemēram, Aizsardzības ministrijai, veicot pētījumus un piedāvājot savas kompetences, kiberdrošības aizsardzībā Latvijā. 

Savukārt RSU rektors profesors Aigars Pētersons norāda: «Attīstoties digitālajai videi, pieaug dažādu ekonomisku un politisku mērķu vadīti kiberuzbrukumi. Trīs augstskolu kopējs ieguldījums kvalificētu speciālistu sagatavošanā mazinās iespējamā apdraudējuma risku gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā. Esam gandarīti par uzsākto savstarpējo sadarbību ar Rīgas Tehnisko universitāti un Banku augstskolu. Kopīgi veidosim studiju programmas un attīstīsim pētniecību kiberdoršībā.» 

Kiberdrošība ir Eiropas Savienības (ES) un Latvijas stratēģiskā prioritāte, kas veido katras ES dalībvalsts un tās sabiedrības, kā arī katra cilvēka drošības nozīmīgu dimensiju. Tomēr gan ES, gan Latvijā kiberdrošības jomā trūkst pietiekama nodrošinājuma ar atbilstošu kompetenču speciālistiem gan publiskajā, gan privātajā sektorā. Augstskolu partnerība kiberdrošības kompetences veidošanā Latvijā radīs iespēju kopā strādāt tehniskās, sociālās un humanitārās disciplīnas pārstāvošiem ekspertiem, piedāvājot savus risinājumus kiberaizsardzībā. 

Fotogalerija

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

31. oktobris, 2018 plkst. 15:08

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi