RTU rīko ziedošanas kampaņu un piedāvā atbalstu Ukrainas studentiem un mācībspēkiem

18. marts, 2022
.
.
.
Kopš 1. marta RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā plīvo Ukrainas karogs, simbolizējot RTU atbalstu Ukrainas tautai cīņā par savu zemi un neatkarību. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sniedz atbalstu Ukrainas bēgļiem, gan aicinot ukraiņu studentus un mācībspēkus studijas un akadēmisko darbu turpināt RTU, gan arī organizējot ziedojumu kampaņu, lai finansiāli atbalstītu kara laikā Latvijā ieceļojušos ukraiņus. 

Studiju un darba vietas Ukrainas bēgļiem

RTU Ukrainas studentiem piedāvā studiju vietas, bet mācībspēkiem – darba iespējas, lai viņi Latvijā, RTU, varētu turpināt kara dēļ pārtrauktās studijas un pētniecisko darbu. Studenti no Ukrainas pēc Izglītības un zinātnes ministrijas ieteikuma RTU tiek uzņemti kā mobilitātes studenti, savukārt akadēmiskajam personālam RTU ir sagatavojusi piedāvājumu, lai jau laikus varētu izvērtēt, vai RTU piedāvātās akadēmiskā darba iespējas atbilst viņu vēlmēm. 

Studenti no Ukrainas pēc Izglītības un zinātnes ministrijas ieteikuma RTU tiek uzņemti kā mobilitātes studenti. Tiem, kuri vēlas Ukrainā iesāktās studijas turpināt RTU, lūgums iepazīties ar RTU studiju piedāvājumu, lai atrastu savām Ukrainā iesāktajām studijām atbilstošu programmu. 

Jautājumu gadījumā par studiju un pētniecības iespējām sazinieties vai +371 22549668.

Vairāk informācijas par studijām RTU var atrast šeit.

Vairāk informācijas par pētniecības iespējām RTU var atrast šeit.

Savukārt šajā vietnē var iegūt vispārēju informāciju, kur un kādu atbalstu un palīdzību Latvijā var saņemt bēgļi no Ukrainas. 

Ziedojumu kampaņa

Lai Ukraiņu bēgļi saņemtu arī finansiālo atbalstu, RTU Attīstības fonds ir uzsācis ziedojumu vākšanu, aicinot RTU darbiniekus, studentus un sadarbības partnerus ziedot līdzekļus Ukrainas studentiem un mācībspēkiem. Ziedojumi tiks izmantoti, lai ieceļojušajiem ukraiņiem piešķirtu finansiālu atbalstu ikdienas tēriņu segšanai un studiju un darba uzsākšanai Latvijā. Iecerēts arī, ka RTU Attīstības fonds kopā ar sadarbības partneriem vasarā ukraiņu studentiem piedāvās arī apmaksātas prakses vietas. 

Informācija par ziedošanas iespējām.

Informācija par finansiālo atbalstu pieejama šeit.

Stipendijas un pajumte

RTU jau kopš 24. februāra, kad Krievija uzsāka karu Ukrainā, piedāvā gan praktisku atbalstu saviem starptautiskajiem studentiem no Ukrainas, gan arī pēc kara sākuma Latvijā iebraukušajiem Ukrainas bēgļiem.

«RTU ir internacionāla universitāte, mēs esam toleranti pret visām tautībām, bet nekādā ziņā ne pret agresoru valdību, kas pieļauj genocīdu pret neatkarīgu tautu. Mēs esam kopā ar ukraiņu tautu, kas cīnās par savu neatkarību,» RTU pozīciju pamato rektors Leonīds Ribickis. 

RTU studē 20 studenti no Ukrainas, un, sākot no marta, RTU viņiem piešķir stipendijas, lai studenti varētu dzīvot un mācīties Latvijā, kad viņu mājās ir karš. Tāpat individuālās pārrunās ar studentiem ir apzinātas katra personīgās vajadzības, lai varētu attiecīgi palīdzēt. 

RTU ir izsūtījusi vēstules savām 13 partneraugstskolām Ukrainā, kā arī Ukrainas vēstniecībai Latvijā, piedāvājot iespēju partneraugstskolu doktorantūras studentiem kara dēļ pārtraukto pētniecisko darbu turpināt RTU. 

Tāpat RTU piedāvā bēgļiem apmesties savās dienesta viesnīcās, kur jau ir iekārtojušies vairāki iebraucēji. 

Vairāk par izmitināšanas iespējām lasīt šeit.

Savukārt kopš 1. marta RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā plīvo Ukrainas karogs. Tas tika pacelts, solidarizējoties ar Ukrainu un paužot tai atbalstu cīņā par savu zemi un neatkarību.  

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. marts, 2022 plkst. 19:17

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi