RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš kļūst par EIT direktoru padomes locekli

5. maijs, 2021
.
.
.
RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Eiropas Komisija apstiprinājusi Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) direktoru padomi jaunā sastāvā. Amatā iecelti četri jauni direktoru padomes locekļi, viņu vidū – RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš. 

Direktoru padome pārrauga EIT stratēģisko attīstību. Jaunie locekļi tai pievienojas izšķirīgā brīdī, kad EIT sāk īstenot jauno inovāciju stratēģiju 2021.-2027. gadam, kas novatoriem un uzņēmējiem piedāvā vēl plašākas iespējas izstrādāt risinājumus problēmām, ar kurām sabiedrība saskaras visā Eiropā. 

EIT direktoru padomē darbojas izglītības, pētniecības un uzņēmējdarbības profesionāļi. Viņi amatā iecelti uz četriem gadiem. Papildu informācija par direktoru padomi.

J. Grēviņa pievienošanās EIT direktoru padomei dos jaunu perspektīvu inovāciju attīstībai Eiropā, Latvijā un RTU. 

EIT atbalsta jaunas idejas, apvienojot vadošos uzņēmumus, universitātes un pētniecības centrus, lai veidotu pārrobežu partnerības jeb inovāciju kopienas dažādās jomās, piemēram, inovāciju kopiena «EIT Climate-KIC» izstrādā piedāvājumus, lai mazinātu klimata pārmaiņu sekas, «EIT Digital» vada Eiropas digitālo pārveidošanos, bet «EIT InnoEnergy» pievēršas ilgtspējīgas enerģijas mērķim. Savukārt «EIT Health» uzlabo Eiropas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, kā arī veselības un sociālās aprūpes sistēmu ilgtspēju, «EIT RawMaterials» nodrošina piekļuvi izejvielām, to pieejamību un ilgtspējīgu izmantošanu tautsaimniecības un iedzīvotāju labā, «EIT Food» ierindo Eiropu pārtikas inovācijas un ražošanas globālās revolūcijas centrā, «EIT Manufacturing» stiprina un palielina Eiropas apstrādes rūpniecības konkurētspēju, bet «EIT Urban Mobility» piedāvā ilgtspējīgus risinājumus mobilitātei pilsētās.

RTU kā pirmā Latvijā un viena no retajām Baltijā 2016. gadā kļuva par EIT klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» biedri. Pa šiem gadiem RTU pievienojusies vēl vairākām inovāciju kopienām, nodrošina iespēju Latvijas studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem attīstīt biznesa idejas un tehnoloģijas klimatam draudzīgas uzņēmējdarbības, pārtikas inovāciju un izejmateriālu jomā. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. maijs, 2021 plkst. 15:01

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi