RTU rektors – viena no universitātes svarīgākajām attīstības šķautnēm ir digitalizācija

8. jūlijs, 2020
.
.
.
Studijas digitālajā vidē neizzudīs, bet tiks turpinātas kā papildu līdzeklis studiju procesā, TV3 raidījumā «900 sekundes» sacīja RTU rektors Leonīds Ribickis. Foto: raidījuma ekrānuzņēmums

Viena no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) galvenajām attīstības šķautnēm ir digitalizācija, un arī jaunie studenti, ja vien viņiem ir elektroniskais paraksts, šogad RTU varēs iestāties, visus dokumentus aizpildot elektroniski un uz RTU pat neatnākot. Tā trešdien, 8. jūlijā, intervijā TV3 raidījumā «900 sekundes» stāstīja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. 

Viņš akcentēja, ka RTU digitalizē savus procesus – jau ir digitalizētas administratīvās funkcijas un patlaban notiek studiju programmu digitalizācija, lai studentiem piedāvātu modernu mācību vidi. Arī Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi šī gada pavasarī paātrināja RTU digitalizācijas procesus, jo mācībspēkiem bija ātri jāpielāgojas apstākļiem un lekcijas jāpārveido tā, lai tās varētu lasīt attālināti, izmantojot digitālās platformas. Viņš arī norādīja, ka studijas digitālajā vidē neizzudīs, bet tiks turpinātas kā papildu līdzeklis studiju procesā. 

Intervijā rektors atgādināja arī savu jau iepriekš vairākkārt pausto domu, ka Latvijā visiem nepieciešams nodrošināt bezmaksas augstāko izglītību, kā tas ir vairumā Eiropas valstu. Tāpat arī viņš akcentēja, ka, lai sasniegtu augstas pozīcijas reitingos, ir nepieciešami lielāki finansiāli ieguldījumi zinātnē, jo tieši zinātnes sasniegumi un citējamība ir vieni no svarīgākajiem reitingu kritērijiem.

RTU kā inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju universitāte īpaši koncentrējas uz sasniegumiem nozares reitingos. «Ja tajos esam pirmajā simtniekā vai piecdesmitniekā, tad tas ir izcils sasniegums, un uz to mēs arī ejam,» sacīja rektors, skaidrojot, ka universitātes kvalitātes vadības sistēma ir mērķēta uz ārējo rādītāju sasniegumiem. Viņš arī minēja, ka «Green Metric» reitingā RTU ierindota starp pasaules zaļākajām universitātēm, jo ir novērtēta universitātes videi draudzīgā politika – energoefektīvā infrastruktūra un zaļā studentu pilsētiņa Ķīpsalā. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

8. jūlijs, 2020 plkst. 11:13

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi