RTU rektors un Itālijas vēstnieks pārrunā turpmākās sadarbības attīstības virzienus

28. februāris, 2020

27. februārī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis iepazīšanās vizītē uzņēma Itālijas vēstnieku Latvijā Stefano Taliani de Marchio, lai pārrunātu līdzšinējo sadarbību ar Itālijas augstākās izglītības iestādēm un iezīmētu tālākos tās attīstības virzienus, kuru sekmīgā īstenošanā puses būtisku nozīmi piešķīra saskaņotai darbību koordinēšanai starp RTU un Itālijas vēstniecībai Latvijā.

Tikšanās laikā RTU informēja vēstnieku par RTU un Itālijas augstāko izglītības iestāžu sadarbību, piemēram, studentu un personāla apmaiņu Erasmus+ programmā. RTU ir noslēgti 26 sadarbības līgumi ar Itālijas augstskolām, un aktīvā sadarbība ir veicinājusi Itālijas studentu skaita pieaugumu RTU –2019./2020. studiju gadā RTU uzņēmusi 40 studentu no Itālijas.

Tāpat tika pārrunāts 2017. gadā RTU izveidotās starptautiskās vasaras skolas «Nonlinear Life» attīstības ceļš, jau otro gadu pēc kārtas to organizējot Itālijā. 2019. gadā vasaras skola notika Triestē, sadarbojoties ar Triestes Universitāti, bet šovasar norisināsies Bergamo sadarbībā ar Bergamo Universitāti.

Ar Itālijas vēstnieku tikās arī rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns, E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes (ETHZF) dekāne profesore Marina Platonova, ETHZF Speciālā lietojuma valodu katedras un Lietišķās valodniecības institūta pētniece Zane Seņko un Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta projekta vadītājs Ēriks Badamšins.

Vasaras skola «Nonlinear Life»

RTU viesojas Itālijas vēstnieks Latvijā

RTU Sabiedrisko attiecību departaments