RTU rektors piedalās 86 universitāšu vadītāju sanāksmē par 21. gadsimta izaicinājumiem

18. oktobris, 2019

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis līdz ar 86 vadošo zinātnes un tehnoloģiju universitāšu vadītājiem no 33 valstīm piedalījās sanāksmē, diskutējot par zinātnes un tehnoloģijas izglītības izaicinājumiem 21. gadsimtā.

Gadskārtējā CESAER (Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research) un T.I.M.E. (Top Industrial Managers for Europe) paralēlajā sanaksmē pavisam piedalījās 300 dalībnieku, un tā notika Université Paris-Saclay un CentraleSupélec.

Sanāksmes uzmanības centrā bija jaunas pieejas izglītībā, kādas nepieciešamas, lai spētu reaģēt uz 21. gadsimta izaicinājumiem, piemēram, klimata pārmaiņām, sabiedrības veselības, labklājības un drošības nodrošināšanu.

Abu asociāciju paralēlā tikšanās sniedza iespēju veidot stratēģiskas starptautiskās sadarbības un partnerības, stiprināt akadēmiskās sadarbības tīklus, apmainīties ar labās prakses pieredzi, kā arī veidot jaunus kontaktus starp studentiem un augstskolu personālu.

Sanāksmes dalībnieki bija vienisprātis, ka demokrātijas un akadēmiskās brīvības apdraudējuma laikā, ko veicina nacionālisma un viltus ziņu apjoma pieaugums, zinātnes un tehnoloģiju augstskolas gatavas apvienoties, lai attīstītu cilvēkkapitālu, kas būtu izglītots un spējīgs stāties pretim šiem izaicinājumiem.

RTU CESAER tika uzņemta 2015. gada rudenī, apliecinot RTU studiju un pētniecības augsto kvalitāti, kas novērtēta starptautiskajā līmenī. Kopš pievienošanās šai organizācijai, RTU kopā ar citām vadošajām Eiropas tehniskajām universitātēm piedalās ES politikas iniciatīvu plānošanā un izstrādē, veidojot ES augstākās izglītības un zinātnes politiku inženierzinātņu studijās, pētniecībā un inovācijās, kā arī no Eiropas labākajām universitātēm pārņemot labās prakses piemērus zinātnes ekselencē.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

18. oktobris, 2019 plkst. 13:56