RTU rektors Leonīds Ribickis un arhitektūras profesors Jānis Krastiņš saņem 2016. gada Ministru kabineta balvu

16. novembris, 2016
RTU rektors Leonīds Ribickis MK balvu saņēma par nozīmīgu ieguldījumu izglītības kvalitātes uzlabošanā inženierzinātņu jomā, savukārt profesors Jānis Krastiņš – par nopelniem arhitektūras un pilsētvides pētījumos un nozīmīgu monogrāfiju izdošanu.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes profesors Jānis Krastiņš trešdien, 16. novembrī, Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» saņēma 2016. gada Ministru kabineta (MK) balvu.

L. Ribickis augsto valsts apbalvojumu saņēma par nozīmīgu ieguldījumu izglītības kvalitātes uzlabošanā inženierzinātņu jomā, savukārt J. Krastiņš – par nopelniem arhitektūras un pilsētvides pētījumos un nozīmīgu monogrāfiju izdošanu.

Atklājot svinīgo pasākumu, Ministru prezidents uzsvēra, ka MK balva tiek pasniegta cilvēkiem, kuru devums nav mērāms ar reitingiem vai ekspertu veidotajiem topiem. «Viņi ir ārpus tradicionālajiem kritērijiem. Viņi paši uzstāda kritērijus gan sev, gan citiem. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi ir brīvi, radoši, viņi prot pārsteigt un reizēm pat nenojauš, ka kāds ir pārsteigts. Viņus var apskaust, mēģināt atdarināt, bet viņi vienmēr paliks tie kas viņi ir,» sacīja M. Kučinskis.

MK balvas saņēma arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, komponists Pēteris Vasks, Finanšu ministrijas vecākais eksperts Jānis Šints un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

MK balvas laureātus klātienē sveica arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, labklājības ministrs Jānis Reirs, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, veselības ministre Anda Čakša un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Pasākuma muzikālajā daļā skatītājus priecēja Liepājas Simfoniskais orķestris, Melngaiļskolas Bigbends, kā arī jaunie un talantīgie mākslinieki – soprāns Marlēna Keine, sitaminstrumentālists Guntars Freibergs un čellists Kristers Mārtiņš Šīmanis.

MK balvas laureāti svinīgā ceremonijā saņēma MK Goda diplomu, MK balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā.

Foto un video – Valsts kanceleja

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments