RTU rektors: jaunajā studiju gadā vajadzētu atsākt mācības klātienē

2. jūlijs, 2021
Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis. Foto: LTV raidījuma «Rīta Panorāma» ekrānuzņēmums

«Mans personīgais viedoklis – mums jāpāriet uz normālu situāciju, kad studenti nāk uz laboratorijām un auditorijām un viss notiek studentu pilsētiņā,» piektdien, 2. jūlijā, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā «Rīta Panorāma» sacīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis.

Plānojot jauno akadēmisko gadu, RTU balstās uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātajiem konceptuālajiem priekšlikumiem, kā 2021./2022. studiju gadā augstākajās izglītības iestādēs organizēt drošu un kvalitatīvu studiju procesu klātienē. IZM priekšlikumi paredz, ka klātienē studiju procesā varēs piedalīties tie studenti, kuri uzrādīs digitālo Covid-19 sertifikātu, tā apliecinot, ka ir vakcinējušies pret Covid-19, ir izslimojuši Covid-19 vai arī ir veikuši Covid-19 testu.

RTU rektors stāstīja, ka RTU izstrādā vairākus scenārijus, kurus pielāgos atbilstoši valdības lēmumiem, lai varētu ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Tā kā 2. jūlijā RTU rektors paraksta sadarbības līgumu ar Eiropas Kosmosa aģentūru, tad L. Ribickis intervijā minēja arī ieguvumus, ko dos minētais līgums: «Studējošajiem tās ir iespējas doties praksē vadošajos kosmosa izpētes centros, kā arī piedalīties apmaiņas studiju procesā laboratorijās vadošajās Eiropas universitātēs.» Savukārt RTU zinātniekiem līgums dos iespējas attīstīt jaunas konstrukcijas satelītiem, kosmiskajiem kuģiem, veidot jaunus materiālus aviācijā, piemēram, jaunus nanopārklājumus dažādiem dzinējiem.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. jūlijs, 2021 plkst. 13:32