RTU rektors Boloņā paraksta Lielās universitāšu hartas atjaunoto versiju

22. septembris, 2022
.
.
.

Apliecinot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) uzticību akadēmiskajiem pamatprincipiem, RTU rektors Leonīds Ribickis 16. septembrī Boloņā parakstīja Lielās universitāšu hartas (Magna Charta Universitatum) atjaunoto versiju. Parakstīšana norisinājās tradicionālajā konferencē, ko ik gadu organizē Lielās universitāšu hartas observatorija. 

Parakstot hartu, universitāte apņemas ievērot tajā noteiktos principus:

  • Universitāte ir autonoma institūcija, kas ir neatkarīgas no politiskās un ekonomiskās varas; 
  • Izglītība un pētniecība universitātē ir nesaraujami saistītas, nodrošinot to, lai   studiju process neatpaliek no zinātniskās domas progresa;
  • Pētniecības un studiju brīvība ir universitātes darbības pamatprincips, un valdībai un universitātei jānodrošina šī principa ievērošana;
  • Universitāte ir Eiropas humānisma tradīciju glabātāja. 

Sākotnēji Lielo universitāšu hartu 1988. gadā parakstīja 388 pasaules universitāšu rektori. Taču gadu gaitā parakstītāju skaits ir krietni audzis, un patlaban to ir parakstījuši vairāk nekā 950 universitāšu līderu. Boloņā 2020. gadā atjaunotās hartas versijas parakstīšanā klāt bija aptuveni 60 rektori, kuri piedalījās ikgadējā Lielās universitāšu hartas observatorijas rīkotajā konferencē, kuras temats šogad bija universitāšu un sabiedrības mijiedarbība trauksmainos laikos. 

Pievienošanās Lielajai universitāšu hartai ir apliecinājums tam, ka RTU ir Eiropas vērtībās balstīta starptautiska universitāte, kas tiecas uz plašāku zinātnes un studiju procesa integrāciju, lielāku akcentu liekot uz stratēģisko vērtību iekļaušanu RTU darbībā un starptautisko sadarbību.

RTU Lielajai universitāšu hartai pievienojās 2018. gadā. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. septembris, 2022 plkst. 14:31

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi