RTU reitingā «Impact Rankings 2021» atzīta par 64. pasaulē labāko universitāti, kas cīnās pret klimata pārmaiņām

21. aprīlis, 2021

Izvērtējot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sniegumu, īstenojot Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ilgtspējīgas attīstības 17 mērķu (Sustainable Development Goal (SDG) 17) sadarbības programmu, RTU ierindota starp 201.–300. pasaules augstskolām, kuras visveiksmīgāk realizē ilgtspējas mērķus. Visaugstāk novērtēts RTU darbs ilgtspējīgu inovāciju sekmēšanā un cīņā pret klimata pārmaiņām, un šajos mērķos RTU sasniegusi visaugstākos rezultātus, salīdzinot ar citām Latvijas augstskolām, liecina reitinga «The Times Higher Education Impact Rankings 2021» jaunākie dati.

Visaugstāk novērtēti RTU centieni sasniegt 13. mērķi – veikt steidzamus pasākumus, lai cīnītos pret klimata pārmaiņām un to ietekmi. Šajā pozīcijā RTU ierindojas 64. vietā. Savukārt, izvērtējot 9. mērķi – veidot noturīgu infrastruktūru, veicināt iekļaujošu un ilgtspējīgu industrializāciju un sekmēt inovācijas, RTU ierindota 82. vietā pasaulē. Neviena cita Latvijas augstskola tik augstu šajos divos kritērijos nav novērtēta.

Augstu novērtēts RTU darbs arī citu ANO mērķu sasniegšanā. Piemēram, 8. mērķa – veicināt noturīgu, iekļaujošu un ilgtspējīgu ekonomikas izaugsmi, pilnīgu un produktīvu nodarbinātību, kā arī cilvēka cienīgu darbu visiem – izpildē RTU ieņem 101.–200. vietu pasaulē. Savukārt 201.–300. vietu RTU ieņem trīs mērķu izpildē, un tie ir: 7. mērķis – nodrošināt visiem piekļuvi uzticamai, ilgtspējīgai un mūsdienīgai enerģijai par pieejamu cenu, 11. mērķis – padarīt pilsētas un apdzīvotas vietas iekļaujošas, drošas, pielāgoties spējīgas un ilgtspējīgas un 12. mērķis – nodrošināt ilgtspējīgus patēriņa paradumus un ražošanas modeļus.

Šogad reitingā tika vērtētas 1115 universitātes no 94 valstīm. Reitinga pirmajā vietā ierindojusies Mančesteras Universitāte (University of Manchester) no Apvienotās Karalistes, otrajā – Sidnejas Universitāte (University of Sydney), bet trešajā – RMIT Universitāte (RMIT University), abas no Austrālijas.

Ilgtspējīga attīstība ir viena no RTU prioritātēm, kuru RTU iedzīvina dažādos darbības virzienos, piemēram, 2018. gadā tika izveidots Zaļās Ķīpsalas koncepts, pievēršot pastiprinātu uzmanību ilgtspējīgai, viedai un videi draudzīgai attīstībai. Universitātes mērķis ir paplašināt studentu, darbinieku un visas sabiedrības izpratni par nepieciešamību samazināt ekoloģiskās pēdas nospiedumu un sekmēt videi draudzīgu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu. Centieni iedzīvināt šos mērķus reālā rīcībā arī atspoguļojas RTU novērtējumā «The Times Higher Education Impact Rankings 2021».

Īstenojot ilgtspējīgas attīstības mērķus, RTU ir iesaistījusies un aktīvi darbojas nozīmīgākajās starptautiskās sadarbības organizācijās, piemēram, Sustainable Development Solutions Network, kā arī citās.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments