RTU sākusies reflektantu reģistrācija bakalaura un maģistra studijām

3. jūlijs, 2017
Rīgas Tehniskajā universitātē jauno studentu pieteikšanās studijām notiks no šā gada 4. līdz 11. jūlijam. Šogad pirmoreiz RTU reflektantus gaidīs RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Arhitektūras fakultātē. Foto – LETA

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) jauno studentu pieteikšanās studijām notiek no šā gada 4. līdz 11. jūlijam. Šogad pirmoreiz RTU reflektantus gaida RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, kur vienā laikā var pieteikties bakalaura, koledžas un maģistra studijām. Jaunajā studiju gadā RTU piedāvās jaunas studiju programmas un visvairāk budžeta vietu salīdzinājumā ar citām augstskolām.

RTU būs iespējams studēt divās jaunās bakalaura studiju programmās — «Industriālais dizains» un «Radošās industrijas». «Industriālā dizaina» studenti mācīsies izstrādāt dažādus mašīnbūvniecības un citu jomu produktus – transportlīdzekļus un to papildaprīkojumu, dažāda veida aparātus, sadzīves tehniku, trenažierus, kā arī pilsētvides objektus.

Savukārt programmu «Radošās industrijas» RTU īsteno kopā ar Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA) un uzņemšanu šajā programmā nodrošinās LKA. Šīs programmas studenti mācīsies organizēt projektus un pasākumus, veidot jaunus produktus un pakalpojumus, piedalīties uzņēmējdarbībā un atbalstīt radošo personu karjeru veidošanu, sekmējot kultūras un radošo industriju attīstību dažādos sektoros.

RTU šovasar bakalaura, koledžas un maģistra studiju līmenī piedāvā aptuveni 3000 budžeta vietu. Tas ir vairāk nekā jebkurai citai Latvijas augstskolai, jo valsts inženierzinātņu studijas ir izvirzījusi par prioritāti. Arī darba tirgū patlaban vispieprasītākie ir inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālisti. To apliecina darba devēju aptauja, kurā uzņēmēji jau sesto gadu pēc kārtas RTU ir atzinuši par pieprasītāko augstskolu.

Šogad reflektantiem pirmoreiz arī iespējams uz jautājumiem par uzņemšanu un studiju iespējām RTU saņemt atbildes sociālās saziņas tīklā WhatsApp, rakstot uz numuru 28005535. Šis numurs sāka darboties maijā beigās un būs aktīvs visu gadu gan kā WhatsApp, gan kā mobilais telefons saziņai ar RTU Uzņemšanas komisiju.

Jaunajiem RTU studentiem būs iespēja mācīties mūsdienīgā un ērtā vidē Latvijā pirmajā studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur uzceltas jaunas fakultāšu ēkas, Laboratoriju māja, Zinātniskā bibliotēka un renovēta lielākā daļa fakultāšu un dienesta viesnīca. Ķīpsalā studentus gaida ērtas auditorijas, modernas laboratorijas, kā arī mājīga mācību vide bibliotēkā, kuras lasītava būs atvērta 24 stundas diennaktī.

Uzņemšana RTU – darbdienās no plkst. 9 līdz 18 un sestdien no plkst. 9 līdz 13.

Vairāk par uzņemšanu – RTU mājaslapā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

3. jūlijs, 2017 plkst. 13:11