RTU prorektors: Augstskolas palīdzēs skolām un skolēniem sagatavoties obligātajam dabaszinību eksāmenam

28. septembris, 2022
.
.
.
Foto: Pixabay.com

Eksāmens pilnīgi noteikti nav panaceja bet tas ir viens mazs solītis, un mums pilnīgi noteikti ir jādomā par mācību materiāliem, skolotājiem un skolēnu intereses veidošanu par eksaktajām un dabaszinībām. Tā 28. septembra TV3 raidījumā «900 sekundes» Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) attīstības prorektors Artūrs Zeps komentēja valdības pieņemto lēmumu par obligāto eksāmenu dabaszinībās vispārīgajā līmenī vai arī fizikā, ķīmijā vai bioloģijā vismaz optimālajā līmenī. 

Prorektors akcentēja, ka ir laiks sagatavoties obligātajam eksāmenam, jo monitoringa eksāmenu pirmoreiz kārtos tie skolēni, kuri šogad uzsāka mācības 10. klasē. Lai skolēnus varētu sagatavot eksāmenam, ir jāsagatavo mācību materiāli, kā arī jāatrisina skolotāju trūkums, uzskata A. Zeps. 

Viņš norādīja, ka sagatavošanas procesā labprāt piedalīsies arī universitātes, kuras jau ir iesaistījušās palīdzības sniegšanā eksakto un dabaszinību priekšmetu apguvē. Piemēram, Latvijas Universitāte izstrādā mācību materiālus kursam «Fizika I», un RTU pedagogi ir uzsākuši vadīt stundas tiem 12. klases skolēniem, kuri izvēlējušies mācīties padziļinātos «Ķīmija II» un «Fizika II» kursus, bet kuru skolām trūkst kapacitātes šo kursu mācīšanai. Savukārt RTU Rīgas Biznesa skola ir nākusi klajā ar iniciatīvu, piedāvājot vidusskolām Hārvardas Universitātes materiālus programmēšanā. 

RTU prorektors arī akcentēja, ka vienlīdz svarīgi ir veicināt jauniešos interesi par eksaktajām un dabaszinībām, kā piemēru minot RTU iniciatīvu kopā ar Rīgas pašvaldību un vēl citiem partneriem veidot RTU zinātkāres centru «Futurimo Rīga». 

RTU attīstības prorektora Artūra Zepa intervija TV3 «900 sekundēs» (28.09.2022.)

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. septembris, 2022 plkst. 18:34

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi