RTU profesors Juris Smirnovs saņem Būvindustrijas lielo balvu par mūža ieguldījumu

29. septembris, 2022
RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes profesors Juris Smirnovs saņem Būvindustrijas lielo balvu par mūža ieguldījumu. Foto: Jānis Puķītis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes profesors Juris Smirnovs apbalvots par mūža ieguldījumu būvindustrijā. Par 40 nozarei veltītiem gadiem viņš saņēma Būvindustrijas lielo balvu «Pamatakmens».

«Jūs sakāt, ka pamatakmens ir būves enerģētiskais centrs. Es varu teikt, ka jūs, būvnieki, esat šo būvju enerģētiskais centrs, jo jūs ieliekat šo pamatakmeni. Jūs radāt telpu, kur mēs dzīvojam un kur varam justies labi. Jūs esat labākie no labākajiem, tādēļ man ir liels gods būt šeit. Paldies par jūsu darbu, ko darāt cilvēku labā!» sveicot balvas laureātus, teica Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Būvindustrijas lielo balvu «Pamatakmens» kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā saņēma arī SIA «LBS-konsultants» valdes loceklis, būvinženieris Aivars Caune (viņa stāžs nozarē 50 gadi), Rīgas Celtniecības koledžas studiju programmas Arhitektūras tehnoloģija direktore, docētāja Inese Reitāle (viņas darba stāžs 45 gadi), SIA «RIMTS» valdes loceklis Juris Veiss (viņa stāžs nozarē 46 gadi), AS «Ceļuprojekts» vadošais tiltu būvinženieris Rūdolfs Gruberts (nozarē 51 gadu) un SIA «Zaigas Gailes birojs» vadītāja, arhitekte Zaiga Gaile (nozarē 47 gadus).

Būvindustrijas lielās balvas ceremonijā piešķirti arī citi apbalvojumi. RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Būvkonstrukciju inženierzinātņu institūta Būvkonstrukciju katedras studente Rēzija Rumpe.

«Mums ir profesionāļi, kuru sniegumu izcelt un ar ko lepoties! Būvindustrijas nozares attīstības un veiksmes atslēga ir augsti kvalificēti speciālisti, kas rada telpu ikvienam mums apkārt un nodrošina gan nepieciešamo personīgo labsajūtu un komfortu, gan paliekošu vērtību nākamajām paaudzēm, tā veidojot materiāli tehnisko bāzi arī citām tautsaimniecības nozarēm, kas raksturo valsts ekonomisko attīstību. Jau vairākus gadus būvniecības nozare ir kļuvusi arī par ievērojamu pārmaiņu virzītāju pašā nozarē un dialogā ar valdību. No Ekonomikas ministrijas puses turpināsim sadarbību, īstenojot būvindustrijas nozares attīstībai, konkurētspējai un eksportspējai svarīgus pasākumus,» uzsvēra ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs norādīja, ka šobrīd, kad energoefektivitātes pasākumiem un modernizācijas veicināšanai ir īpaši liels svars, nepieciešams rīkoties gudri, lai kāpinātu mūsu pašpietiekamību visās jomās. «Mūsdienām atbilstoši risinājumi būvniecībā jau tagad ļauj celt viedas, ilgtspējīgas un zaļas ēkas, un tuvākajā nākotnē šī tendence kļūs arvien aktuālāka – zaļās enerģijas izmantošana, prātīga resursu apsaimniekošana, digitālo instrumentu plašāka iesaiste ikdienas darbā. Šie un citi rīki ir vitāli svarīgi mūsu kopīgai izaugsmei – kā darbā, tā sadzīvē. Tas ir komandas darbs, kas iesaista dažādus nozares profesionāļus un ekspertus, tādēļ vēlos īpaši uzteikt svarīgo darbu, ko dara ikviens, kas iesaistīts jaunrades procesā!» norādīja ministrs.

Būvindustrijas lielā balva ir nozares augstākais apbalvojums.

Vairāk informācijas par balvas pasniegšanu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

29. septembris, 2022 plkst. 8:36