RTU profesors Andris Ozols saņem Ministru kabineta Atzinības rakstu

17. novembris, 2017
.
.
.

Valsts svētku priekšvakarā, 17. novembrī, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis svinīgā ceremonijā Ministru kabineta Atzinības rakstu pasniedza Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesoram Andrim Ozolam. 

Profesors valdības apbalvojumu saņēma par nozīmīgu ieguldījumu optisko tehnoloģiju attīstībā un aktīvu līdzdalību Latvijas Zinātņu akadēmijas darbā. Viņa zinātniskā darba virziens ir materiālu optika, dinamiskā hologrāfija, informācijas optiskā ieraksta un pārvades fizika. 

«Viņš ir pasaulē atzīts viens no četriem izcilākajiem Latvijas hologrāfijas speciālistiem. Pasaulē pirmo hologrāfisko ierakstu veica latviešu izcelsmes amerikāņu fiziķis Juris Upatnieks, un Andris Ozols  ir cienīgs viņa sekotājs,» saka RTU Tehniskās fizikas institūta direktors profesors Māris Knite. 

A. Ozols RTU Tehniskās fizikas institūtā vada Optikas katedru un Materiālu optikas zinātnisko laboratoriju un sadarbībā ar Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) dekānu profesoru Valdi Kokaru un MLĶF profesoru Valdi Kamparu strādā pie jaunu hologrāfijas materiālu izstrādes un izpētes, lai šos materiālus nākotnē varētu izmantot optisko tehnoloģiju attīstībā. 

A. Ozols ir izaudzinājis arī jaunāko paaudžu zinātniekus, un viens no redzamākajiem viņa audzēkņiem ir RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns profesors Jurģis Poriņš. «Andris Ozols  ir mans akadēmiskais tēvs un iedvesmotājs, kuru es ļoti cienu un apbrīnoju gan par viņa pašatdevi zinātniskajā un akadēmiskajā darbā, gan arī par cilvēciskajām īpašībām. Tieši Andris mani iedvesmoja sākt pētījumus nelineārās šķiedru optikas jomā un mūsu sadarbība, kura sākās pirms vairāk nekā 20 gadiem, turpinās vēl joprojām,» saka J. Poriņš

Kopš 1998. gada A. Ozols ir bijis korespondētājloceklis Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA), bet kopš 2010. gada viņš ir LZA akadēmiķis No 2010. gada līdz 2016. gadam A. Ozols ir bijis ievēlēts Latvijas Zinātnes padomes Dabaszinātņu un matemātikas ekspertu komisijas loceklis, un patlaban ir LZA Fizikas un tehnisko zinātņu nodaļas priekšsēdētāja vietnieks. Līdztekus minētajam A. Ozols ir arī RTU un Daugavpils Universitātes Apvienotās astronomijas un fizikas profesoru padomes priekšsēdētājs. 

2017. gadā valdības Atzinības rakstus saņēma vēl vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki, starp viņiem Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors Jānis Visvaldis Bārzdiņš, Latvijas Universitātes profesore Sigma Ankrava, Vidzemes Augstskolas asociētā profesore Feliciana Rajevska, dramaturgs Pauls Putniņš, tēlnieks un Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja dibinātājs Ojārs Feldbergs, arhitekts Andris Kronbergs, aktieri Gunārs Placēns un Juris Strenga, kinorežisors Varis Brasla un kinooperators Miks Zvirbulis.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. novembris, 2017 plkst. 13:38

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi