RTU profesori Inga Dāboliņa un Uldis Sukovskis saņem valdības Atzinības rakstus

1. jūnijs, 2023
RTU rektors Tālis Juhna (pirmais no kreisās), RTU profesore Inga Dāboliņa, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša un RTU profesors Uldis Sukovskis. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Ministru kabineta Atzinības rakstus par izciliem sasniegumiem valsts labā izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša 1. jūnijā pasniedza diviem RTU mācībspēkiem – profesorei Ingai Dāboliņai un profesoram Uldim Sukovskim.

RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta profesorei Ingai Dāboliņai Atzinības raksts piešķirts par Individuālo aizsardzības līdzekļu testēšanas laboratorijas izveidi un vadību, kā arī ieguldījumu sabiedrības veselības drošībā. Minētā laboratorija nodrošinās operatīvu un kvalitatīvu individuālo aizsardzības līdzekļu pārbaudi. Tajā ir aptuveni 80 dažādas iekārtas, kas paredzētas gan masku, respiratoru un filtru, gan īpašu uzdevumu apģērbu, piemēram, aizsargtērpu un darba apģērbu, kā arī dažādu tekstilmateriālu testēšanai.

Savukārt RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes profesors Uldis Sukovskis, kurš ilgus gadus nostrādājis RTU par studiju prorektoru bijušā rektora Leonīda Ribicka komandā, Atzinības rakstu saņēma par ieguldījumu augstākās izglītības sistēmas pilnveidē.

Ministru kabineta Atzinības rakstu pasniedz, lai izteiktu valdības atzinību privātpersonām par izciliem sasniegumiem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības, vides aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta un valsts aizsardzības jomā. Ierosinājumu par Atzinības raksta piešķiršanu iesniedz Ministru prezidents, ministri, pašvaldību vadītāji, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis vai citu nevalstisku organizāciju vadītāji.

Izglītības un zinātnes ministrija piešķir Atzinības rakstu Uldim Sukovskim un Ingai Dāboliņai

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments