RTU profesore Inga Lapiņa saņem Valsts prezidenta Cildinājuma rakstu

17. maijs, 2022
.
.
.
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) profesore Inga Lapiņa saņēmusi Cildinājuma rakstu no Valsts prezidenta Egila Levita par nesavtīgu ieguldījumu Latvijas izglītības kvalitātes pilnveidē.  

Valsts prezidents izsaka pateicību I. Lapiņai par nesavtīgo darbu fundamentālu un apjomīgu grozījumu izstrādē Izglītības likumā, Profesionālās izglītības likumā un Augstskolu likumā. «Jūsu aktīvā līdzdarbība vērienīgā izglītības likumu pilnveidošanā ir nozīmīgs ieguldījums Latvijas izglītības kvalitātē, darbs Latvijas valsts un sabiedrības labā,» teikts Cildinājuma rakstā. 

IEVF Kvalitātes tehnoloģiju katedras profesori I. Lapiņu kā izglītības kvalitātes eksperti piedalīties likumu pilnveidē aicināja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija. RTU profesore ar savu ekspertīzi palīdzēja Izglītības likumā formulēt izglītības kvalitātes terminu – izglītības kvalitāte ir process, saturs, vide un pārvaldība, kas ikvienam nodrošina iekļaujošu izglītību un iespēju sasniegt augstvērtīgus rezultātus atbilstoši sabiedrības izvirzītajiem un valsts noteiktajiem mērķiem. 

Tātad ir notikusi izpratnes maiņa no līdzšinējās, ka valstij ir pienākums cilvēkiem nodrošināt izglītību, uz to, ka valsts rada apstākļus, lai izglītība būtu kvalitatīva.  «Likumam ir jārada apstākļi, lai cilvēkiem mūža garumā būtu iespēja pastāvīgi pilnveidoties un izglītoties, nevis jāliek tai šķēršļi vai jāvelk robežas. Jo ko tad mēs gatavojam? Cilvēkus, kuri nākotnē veidos un attīstīs Latvijas ekonomiku, tāpēc izglītības sistēmai ir jānodrošina progress – mums ir jārada jaunas zināšanas un jānodrošina zināšanu pārnese,» skaidro I. Lapiņa. 

Viņa visu darba dzīvi – 25 gadus – ir pavadījusi akadēmiskajā vidē – RTU IEVF, taču vienlaikus darbojas arī starptautiski kā eksperte izglītības kvalitātes vērtēšanā, kā arī Uzņēmējdarbības, finanšu, grāmatvedības, administrēšanas Nozares ekspertu padomē. Līdz ar to izglītības likumu pilnveidē profesore izmantoja gan savu akadēmiskās vides pieredzi, gan arī atziņas, kas gūtas, darbojoties profesionāļu vidē. 

«Man ir svarīgi, lai Latvijas izglītības sistēma, īpaši augstākā izglītība, attīstītos līdzi laikam un būtu starptautiski konkurētspējīga. Man tiešām rūp, kas notiek skolās, kādi būs mūsu jaunieši, kādā izglītības sistēmā mācās arī mani bērni,» saka I. Lapiņa. 

Profesore izsaka pateicību Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai par iespēju strādāt pie likumu grozījumiem: «Es novērtēju, ka šajā Saeimas sasaukumā šī komisija bija tik mūsdienīgi un sistēmiski domājoša un progresīva, un sagatavoja būtiskus likumu grozījumus, kas sekmē reformas izglītības sistēmā, lai  tā patiešām būtu moderna un kvalitatīva.,. Esmu ļoti pagodināta, ka man ir iespēja likumu pilnveides procesā dalīties ar savu profesionālo pieredzi un zināšanām.»

17.05.2022. Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāvjiem

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. maijs, 2022 plkst. 18:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi