RTU profesoram Valdim Kamparam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis

29. oktobris, 2019
.
.
.
RTU profesors Valdis Kampars audzina jaunos zinātniekus un kopā ar viņiem pēta biodegvielas iegūšanas procesu. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) profesoram akadēmiķim Valdim Kamparam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, un viņš iecelts par ordeņa virsnieku. Augstāko valsts apbalvojumu V. Kamparam pasniegs Valsts prezidents Egils Levits svinīgajā ceremonijā, kas Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī, norisināsies Rīgas pilī. 

V. Kampars ir MLĶF Lietišķās ķīmijas institūta direktors un Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis. Profesora zinātnisko pētījumu virzieni – specifiska starpmolekulāra un iekšmolekulāra sadarbība, organisko savienojumu izmantošana optiskās informācijas reģistrējošās sistēmās, fotonikā un optoelektronikā, organisko savienojumu tehnoloģija, degvielu ķīmija un tehnoloģija, atjaunojamās degvielas, vietējo izejvielu kompleksa izmantošana. Izveidojis jaunu pētījumu virzienu «Biomasas konversija degvielās un ķīmiskos produktos, biodegvielu ķīmiskā un termoķīmiskā sintēze, degvielu īpašības un to nodrošināšana», kurā tiek veikti sistemātiski pētījumi par pirmās paaudzes biodegvielas iegūšanas procesu optimizāciju un otrās paaudzes biodegvielu ieguvi katalītiskas hidrogenēšanas, hidrotermālās apstrādes un hidrodeoksigenēšanas rezultātā, kā arī biomasas pārstrādes termoķīmiskiem procesiem. 

Profesora zinātniskais darbs novērtēts ar vairākiem apbalvojumiem – 2009. gadā kļuvis par RTU Gada zinātnieku, saņēmis Paula Valdena piemiņas medaļu un Gustava Vanaga medaļu, viņa pētījumi vairākkārt iekļauti desmit labāko Latvijas zinātnes sasniegumu sarakstā. Viņš audzina jauno paaudzi, vadot maģistra un doktora darbus.

Augstākos valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu – pasniedz par izcilu darbu profesijā, mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību. Kopumā šogad Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu saņems 74 Latvijas iedzīvotāji. 

2019. gads ir īpaši nozīmīgs valsts augstāko apbalvojumu vēsturē, jo pirms 95 gadiem – 1924. gada 25. martā – pirmais Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja likumu par Triju Zvaigžņu ordeni, kas nodibināts par piemiņu Latvijas valsts tapšanai. 1938. gadā papildus Triju Zvaigžņu ordenim tika nodibināti vēl divi apbalvojumi – Viestura ordenis un Atzinības krusts.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. oktobris, 2019 plkst. 15:13

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi