RTU profesoram Agrim Ņikitenko pasniedz Latvijas Republikas Zemessardzes goda rakstu

20. novembris, 2020

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) dekānam profesoram Agrim Ņikitenko pasniegts Latvijas Republikas Zemessardzes goda rakstu par ieguldījumu jaunā Nacionālo bruņoto spēku kājinieku formastērpa maskējošā zīmējuma izveidē.

Jaunais kamuflāžas zīmējums «WoodLatPat» ir labāk piemērots, lai maskētos Latvijai raksturīgajā veģetācijā – mežu un lauku ainavā. To izstrādāja zinātnieku komanda, A. Ņikitenko ieguldījums ir programmatūras izstrāde, kas spēja kombinēt dažādus Latvijas ainavu fotoattēlus, lai iegūtu maskēšanās zīmējuma pamata krāsas. Izstrādes grupa zīmējumu reģistrēja kā intelektuālo īpašumu un uzdāvināja Latvijas valstij, norāda DITF dekāns.

Goda raksti pasniegti vairākām Zemessardzes dienestā esošām personām, kuras veltījušas savu laiku maskēšanās zīmējuma izveidei. Jaunais zīmējums aizvieto līdz šim izmantoto tā saucamo tuksneša jeb «LatPat» kamuflāžas zīmējumu.

Vairāk par jaunā zīmējuma tapšanu var uzzināt portālā «Sargs.lv».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

20. novembris, 2020 plkst. 11:31