RTU prezentēs programmu «Industriālais doktors»

20. maijs, 2019

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un LMT aicina iepazīties ar Latvijā vēl nebijušu uzņēmējdarbības un zinātnes sadarbības iniciatīvu «Industriālais doktors», kas sekmēs inovāciju radīšanu Latvijas ekonomikai.

Jaunās iniciatīvas mērķis ir attīstīt un sekmēt pētniecības un komercdarbības sektoru ciešāku sadarbību, iesaistot pētniecības procesā industrijas pārstāvjus, un sniegt finansiālu atbalstu jaunajiem zinātniekiem, kuri komercsabiedrībās izstrādā doktora disertāciju par uzņēmuma attīstībai noderīgu tēmu un kuru zinātniskās izstrādes ir nepieciešamas uzņēmuma attīstībai.

Programma «Industriālais doktors» tiks prezentēta trešdien, 22. maijā, plkst. 10.00-11.00 RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, Āzenes ielā 12, 234. telpā. Pasākumā piedalīsies RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, LMT prezidents Juris Binde un RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja, Studentu inovāciju grantu programmas vadītāja Liene Briede. Pasākumā varēs iepazīties ar pirmajiem diviem «industriālajiem doktorantiem» – RTU jaunajiem zinātniekiem Rūdolfu Rumbu un Jāni Braunfeldu, kuri pieņēmuši LMT izaicinājumu un savos doktora darbos izstrādās LMT attīstībai nepieciešamus inovatīvus risinājumus. Būs iespēja uzzināt arī par iespējām citiem uzņēmumiem iesaistīties pētniecībā un inovāciju izstrādē sadarbībā ar zinātniekiem.

«Industriālais doktors» ir daļa no RTU Studentu inovāciju grantu programmas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

20. maijs, 2019 plkst. 12:20