RTU «Prāta spēlēs» noskaidroti labākie skolēni šahā, bridžā, dambretē

4. aprīlis, 2017
.
.
.
1. aprīlī ar RTU rektora akadēmiķa Leonīda Ribicka uzrunu tika atklātas RTU «Prāta spēles», kurās noskaidroja labākos dalībniekus šahā, bridžā, dambretē. Foto – Kristiāna Milaša

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 1. aprīlī ar svinīgu RTU rektora akadēmiķa Leonīda Ribicka uzrunu tika atklātas RTU «Prāta spēles», kurās noskaidroja labākos dalībniekus šahā, bridžā, dambretē. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 130 skolēni un viņiem bija iespēja iegūt stipendijas studijām RTU, kuru kopējais balvu fonds ir virs 3500 EUR. RTU «Prāta spēles» notika jau astoto reizi, un tās tiešsaistē varēja vērot dienas garumā.

Fotogalerija

Šogad šaha turnīrs pulcēja 58 dalībniekus. Pirmo vietu ieguva meistarkandidāts Fjodors Poļakovs no Rīgas 13. vidusskolas, kurš saņēma galveno balvu – stipendiju studijām RTU 280 EUR vērtībā. Otro vietu un stipendiju studijām RTU 210 EUR vērtībā izcīnīja meistarkandidāts Klāvs Stabulnieks no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas. Trešo vietu un stipendiju studijām RTU 140 EUR vērtībā izcīnīja Renārs Megnis no Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas.

Meiteņu konkurencē labāko rezultātu uzrādīja Elizabete Limanovska no Daugavpils Krievu vidusskolas, kura ieguva stipendiju studijām RTU 140 EUR vērtībā.

Par labāko Kurzemes pārstāvi kļuva meistarkandidāts Edmunds Beks no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, par labāko Zemgales pārstāvi kļuva Kaspars Ņukša no Jēkabpils 3. vidusskolas, savukārt par labāko Latgales pārstāvi kļuva Adriāns Sīnijs no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas. Viņi katrs ieguva stipendiju studijām RTU 140 EUR vērtībā. Diemžēl Vidzemes reģionu nepārstāvēja neviens skolēns.

Speciālbalvu 70 EUR vērtībā šahistiem, kuriem ir zemāka par pirmo sporta klasi, saņēma Artjoms Brojs no Liepājas 2. vidusskolas. Skolu komandu ieskaitē uzvarēja Rīgas 13. vidusskola, kuras sastāvā bija trīs labākie turnīra uzvarētāji – Fjodors Poļakovs, Pjotrs Koļasa un Vsevolods Semjonovs.

Bridža turnīrs kopumā pulcēja 19 skolēnu pārus. Pirmo vietu izcīnīja skolēni no Druvas vidusskolas – Kārlis Ķuzis un Kristaps Krauze. Viņi katrs saņēma stipendijas studijām RTU 150 EUR vērtībā. Otro vietu izcīnīja skolēni no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas – Karīna Skurule un Nauris Pelsis. Viņi katrs saņēma stipendiju studijām RTU 120 EUR vērtībā. Trešo vietu izcīnīja skolēni no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas – Elizaveta Gavrilova un Toms Straume. Viņi katrs izcīnīja stipendiju studijām RTU 90 EUR vērtībā.

100 lauciņu dambretes turnīrs kopumā pulcēja 30 skolēnus. Pirmo vietu un stipendiju studijām RTU 280 EUR vērtībā izcīnīja Jeļena Česnokova no Rīgas 34. vidusskolas. Otro vietu un stipendiju studijām RTU 210 EUR vērtībā izcīnīja Ilmārs Štolcers no Līvānu 1. vidusskolas. Savukārt trešo vietu un stipendiju studijām RTU 140 EUR vērtībā izcīnīja Gunārs Gribuška no Tīnūžu pamatskolas.

Saņemtās naudas balvas varēs izmantot, norēķinoties par RTU sagatavošanas kursiem, vai saņemt kā stipendiju, iestājoties RTU. Tāpat tā var būt daļa studiju maksas segšanai. Līdztekus naudas balvām dalībnieki izcīnīja kausus un citus pārsteigumus.