RTU plāno attīstīt sadarbību ar Čerņigovas Valsts tehnoloģisko universitāti Ukrainā

1. februāris, 2022
.
.
.
RTU rektors Leonīds Ribickis parakstīja Saprašanās memorandu ar Čerņigovas Valsts tehnoloģiskās universitātes (CNUT) Ukrainā rektoru Oļegu Novomļiņecu. Foto: Elīna Karaseva, RTU

27. janvārī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis tikās ar Čerņigovas Valsts tehnoloģiskās universitātes (CNUT) Ukrainā rektoru Oļegu Novomļiņecu (Oleh Novomlynets), lai iepazīstinātu ar RTU sasniegto studijās, zinātnē, valorizācijā un infrastruktūras attīstībā, kā arī pārrunātu līdzšinējo sadarbību, iezīmētu tālākos tās attīstības virzienus un parakstītu Saprašanās memorandu. 

Tikšanās laikā RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta Ārzemju studentu sagatavošanas un īslaicīgo kursu nodaļas vadītāja Nataļja Muračova informēja CNUT rektoru par RTU īstenotajām aktivitātēm ar Ukrainu, īpaši akcentējot pozitīvo pieredzi šīs valsts studentu uzņemšanā RTU organizētajās vasaras skolās.

Pēc tikšanās CNUT rektors iepazinās ar RTU Dizaina fabrikas un Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes «Mitutoyo» metroloģijas laboratorijas tehnisko nodrošinājumu un Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes liela kustību diapazona robotizētā simulatora – KUKA robota – pielietojamību starpdisciplināros pētījumos un simulācijas treniņos. 

No 17. līdz 28. janvārim RTU viesojās 12 studenti no trīs Ukrainas augstskolām – CNUT, Harkovas Nacionālās transporta un ceļu būvniecības universitātes un Krivojrogas Valsts universitātes. Viņi iepazinās ar RTU un apguva jaunas iemaņas, kas palīdzēs viņiem tālākajā studiju procesā. Vizīte notika Erasmus+ projektā «Development of practically-oriented student-centered education in the field of Cyber-Physical Systems». 

RTU paraksta Saprašanās memorandu ar Čerņigovas Valsts tehnoloģisko universitāti

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. februāris, 2022 plkst. 9:05

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi