RTU pirmo reizi īsteno lielāko zaļo biznesa ideju konkursu pasaulē

17. aprīlis, 2018
.
.

Līdz 6. maijam iespējams pieteikties dalībai pasaulē vadošajā videi draudzīgo biznesa ideju konkursā «ClimateLaunchpad 2018», kas klimata novatoriem no Latvijas dod iespēju pievienoties lielākajam zaļi domājošo uzņēmēju tīklam.

Starptautisko konkursu Latvijā pirmo reizi īsteno Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika, stāsta projekta vadītāja Liene Rubina, aicinot zinātniekus, studentus, novatorus un jaunuzņēmējus pieteikt savas idejas, kas varētu pozitīvi ietekmēt klimata pārmaiņas, un izmantot iespēju tās īstenot globālā mērogā. Dalība konkursā nozīmē ne vien apmācības, dažādu kompetenču celšanu, sadarbības partneru loka paplašināšanu un idejas starptautiskas atpazīstamības veicināšanu, bet arī sacensību par naudas balvu līdz pat desmit tūkstošiem eiro un iespēju attīstīt savu ideju «Climate-KIC» akceleratorā. Pieteikties konkursam iespējams šeit

«ClimateLaunchpad» dibinātājs Frans Nauta tic, ka klimata pārmaiņas ir risināmas. Lai to paveiktu, nepieciešami tūkstošiem lielu un mazu risinājumu, un tādi tiks rasti. Tieši tāpēc «ClimateLaunchpad» veicina zaļo uzņēmumu izaugsmi pasaules mērogā. Kāda ir konkursa misija? Klimata pārmaiņu mazināšana, vienlaikus attīstot uzņēmējdarbību, viņš saka.

Konkurss «ClimateLaunchpad 2018» notiks četros posmos. Pirmajā posmā žūrija no Latvijas izvēlēsies septiņas līdz divdesmit biznesa idejas, kuru īstenotājiem būs jāpiedalās divu dienu apmācību seminārā. Otrajā posmā sešu nedēļu garumā tiks īstenotas apmācības, pilnveidojot komandu prezentācijas prasmes, biznesa modeli, produkta attīstības ciklus. Nacionālais fināls notiks augustā, kad tiks izvēlētas komandas no Latvijas, kas dosies uz «ClimateLaunchpad 2018» lielo finālu Skotijā. Lielais fināls notiks novembrī, tajā komandām būs jāprezentē savas idejas vadošajiem Eiropas investoriem, ekspertiem un uzņēmējiem. Pēc prezentācijām piecpadsmit labākās komandas sacentīsies par naudas balvām un iespēju turpināt idejas attīstību «Climate-KIC» akceleratorā.

Konkurss «ClimateLaunchpad» ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate KIC» iniciatīvām. RTU ir pilntiesīgs «Climate KIC» biedrs. Konkurss tika izveidots 2014. gadā. Pērn konkursam pievienojās Austrālija, Indija, Azerbaidžāna un Kenija. Šogad «ClimateLaunchpad» piedalās 35 pasaules valstis, bet to atbalsta vairāk nekā 100 partneru, to skaitā ir labi zināmi uzņēmumi un organizācijas, piemēram, «Accenture», «Benard Schulte Shipmanagement», «Deloitte», «Ernst & Young», «Hellenic Bank», «Microsoft», «PricewaterhouseCoopers», «Sparebank», «Volvo», Pasaules Dabas fonds.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

17. aprīlis, 2018 plkst. 11:08

Līdzīgi raksti

Ziņas